Dzień Pizzy

dzien pizzyDziś 17 stycznia w naszych Oddziałach Przedszkolnych obchodzony był „Dzień Pizzy”. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, pod czujne oko naszych pań kucharek. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia własnych kolorowych, smakowicie wyglądających pizz. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było próbowanie własnoręcznie przygotowanej pizzy. Wszystkie przedszkolaki wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

B. Pikul, A. Krawczyk