Kubuś Puchatek w oddziałach przedszkolnych

kubuspuchatekw przedszkolu

Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego przyniosły ze sobą maskotki, książki, gry i układanki związane z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat.
Nasze przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych, poznały historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Następnie dzieci odwiedził sam Kubuś Puchatek i przeczytał im jedną ze swoich niezwykłych historii. To był dzień pełen radości, przyjaźni i życzliwości. Serdecznie dziękujemy "Świetlikom" za przeczytanie fragmentu bajki oraz pani Małgorzacie za misowe odznaki i za miłe odwiedziny.
A. Krawczyk, B. Pikul, A. Czerwony