Ekologiczne warsztaty teatralno – interaktywne „Podniebna misja” - projekt grantowy PROWENT „Spotkania z odnawialnymi źródłami energii”

przedszkole ekologia

W dniu 8 października b. r. W DDK w ramach realizacji przez SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej kolejnego zadania projektu grantowego „Spotkania z Odnawialnymi Źródłami Energii”, którego celem jest podnoszenie wiedzy lokalnej społeczności z obszaru LGD na temat ochrony środowiska i Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), odbyły się trzy ekologiczne warsztaty teatralno – interaktywne pt.: „Podniebna misja” dla dzieci z klas 0-III z dąbrowskich szkół.
Aktorzy, członkowie Krakowskiego Biura Promocji Kultury, zabrali dzieci w pełną przygód i niesamowitych zwrotów akcji podróż do krainy królowej Spaliny. W niezwykle interesujący i atrakcyjny dla dzieci sposób poruszyli tematy odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów, trującego smogu i ochrony środowiska.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Dyrektor SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej p. Anna Fido oraz koordynator projektu Renata Klimek serdecznie dziękują panu Pawłowi Chojnowskiemu Dyrektorowi DDK w Dąbrowie Tarnowskiej za bezpłatne udostępnienie sali kinowej.
R.Klimek