^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

BIP

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Uroczyste wręczenie nagród w konkursach promujących bezpieczeństwo na drodze

wreczenienagrododblaskowaszkola24

Uroczyste wręczenie nagród w konkursach promujących bezpieczeństwo na drodze
W dniu 20 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczniom z powiatu dąbrowskiego - laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Odblaskowa kartka pocztowa dla seniora”. Nagrody i wyróżnienia trafiły do uczniów z Bolesławia, Żelazówki oraz gospodarzy konkursu. Nagrody wręczyli Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Szkoły Anna Fido. Pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu ogólnopolskiego dyplomy i nagrody zostały przesłane pocztą. Nagrody w konkursie ogólnopolskim ufundowali Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Dyrektor Szkoły, za co składamy serdeczne podziękowania.
Podczas uroczystej gali wręczono także nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim „Odblaskowe wierszowanie”, który został zorganizowany przez naszą szkołę we współpracy z Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Przewodniczącym Rady jest pan Lesław Wieczorek, a jej członkiem pani Sylwia Ziemian, inspektor Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy ufundowali nagrody dla laureatów. W tym konkursie nagrodzono uczniów ze Szkół Podstawowych w Lipinach, Smęgorzowie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki tej współpracy po raz kolejny udało się podnieść świadomość dzieci i młodzieży w zakresie dbania o bezpieczeństwo na drodze oraz promowania noszenia odblasków.
Dodatkowo, w trakcie wydarzenia nagrodzono uczniów biorących w ogólnoszkolnym konkursie plastycznym „Bądź widoczny – noś odblaski “ oraz Szkolnym Konkursie “Ulotka dla Seniora”.
Wszystkie te działania, podejmowane wspólnie przez lokalne władze – Starostę Powiatu, Burmistrza oraz dyrekcję szkół – przyczyniają się do budowania bezpieczniejszej przestrzeni dla mieszkańców naszego regionu. Organizacja takich wydarzeń w naszej szkole to nie tylko okazja do uhonorowania kreatywności i pracy uczniów, ale także istotny element edukacji w zakresie bezpieczeństwa. Promowanie odpowiedzialnych postaw na drodze, świadomości zagrożeń oraz idei noszenia odblasków to działania, które realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w ruchu drogowym.
Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania naszej szkoły w promowanie bezpieczeństwa, doceniając wysiłki nauczycieli i uczniów w kształtowaniu odpowiedzialnych postaw. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz partnerom za owocną współpracę, która nie tylko wspiera edukację, ale również realnie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów oraz życzymy dalszych sukcesów w promowaniu idei bycia „odblaskowym”! Pamiętajmy – bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność.
M.Gawlik, R.Klimek

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlikach – „Życzliwość ma moc!”

zyczliwoascswietlicaDziś nasze świetliki obchodziły wyjątkowe święto – Dzień Życzliwości i Pozdrowień, przypominając sobie, jak ogromną moc ma uśmiech, miłe słowa i drobne gesty dobroci. To była wspaniała okazja, aby zatrzymać się na chwilę i skupić na tym, co w codziennym zabieganiu jest najważniejsze – na serdeczności i życzliwym podejściu do innych. Świętowanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, która przybliżyła dzieciom ideę Dnia Życzliwości. Dowiedziały się, dlaczego warto obchodzić to święto i jak małe gesty mogą uczynić świat lepszym miejscem. Nie zabrakło radosnych chwil – wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o pomaganiu innym, która napełniła nas pozytywną energią. Po muzycznych emocjach przyszła pora na twórczą zabawę – dzieci z zaangażowaniem kolorowały tematyczne obrazki, które wprowadziły jeszcze więcej uśmiechów do naszej świetlicy. Ważnym punktem dnia było pisanie pozdrowień do zaprzyjaźnionych świetlików z różnych zakątków Polski. Dodatkową atrakcją była magiczna walizeczka, z której można było zabrać miłe słowo na drogę lub wylosować karteczkę z ciepłym pozdrowieniem. Każda wylosowana wiadomość była pełna serdeczności i ciepłych słów, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Te drobne gesty sprawiły, że w świetlicy panowała wyjątkowa atmosfera radości i wzajemnej sympatii. Podsumowując ten dzień, możemy śmiało powiedzieć, że „Życzliwość ma moc” – widać to było w każdym uśmiechu i geście, które towarzyszyły nam podczas wspólnej zabawy. Życzliwość nie tylko łączy ludzi, ale również sprawia, że czujemy się bardziej szczęśliwi. Warto pielęgnować tę piękną ideę na co dzień!

Galeria

M.Gawlik, E.Więcek

Uczniowie klasy 6a, 6c oraz 5c odwiedzili, znajdujące się w Krakowie, Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

wycieczkaklas6W czwartek, 21 listopada uczniowie klasy 6a, 6c oraz 5c odwiedzili, znajdujące się w Krakowie, Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium Smaku, podczas których z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu przygotowali bubble tea, jadalną ziemię oraz lody o smaku czarnego bzu. W laboratorium reakcji natomiast wcielili się w rolę chemików i odkrywali wybuchowy charakter gazów. Wycieczka pozwoliła na pogłębienie wiedzy z różnych dziedzin, a Cogiteon to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Galeria

Międzynarodowy Dzień Życzliwości - 21 listopada

dzienzyczliwoscizarebyDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości! To idealna okazja, aby przypomnieć sobie, jak wiele może zmienić jeden uśmiech, dobre słowo czy pomocna dłoń. Małe gesty potrafią rozjaśnić dzień i sprawić, że świat staje się lepszym miejscem. Niech życzliwość stanie się naszą codziennością, a nie tylko świętem!

Galeria

Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” ph.: „Odblaskowa Kartka Pocztowa dla Seniora”

wynikikonkursuodblaskowa24

W dniu 31 października 2024 roku miało miejsce rozstrzygnięcie zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z BRD „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” pod hasłem „Odblaskowa Kartka Pocztowa dla Seniora”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła 2024”. Patronat honorowy nad konkursem objęła Małopolska Kurator Oświaty p. Gabriela Olszewska, Starosta Powiatowy Dąbrowy Tarnowskiej p. Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski.
Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa seniorów na drogach oraz promowanie noszenia odblasków, które znacząco poprawiają widoczność pieszych w ruchu drogowym, szczególnie po zmroku. Jest to inicjatywa, która angażuje młodych ludzi z całej Polski, dając im możliwość tworzenia prac plastycznych, które nie tylko rozwijają ich kreatywność, ale także uczą odpowiedzialności i troski o bezpieczeństwo innych, zwłaszcza osób starszych. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i wychowanków świetlic Szkolnych.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 112 placówek edukacyjnych z całego kraju, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tą inicjatywą. Nadesłane prace wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym, a także pomysłowością w podejściu do tematu bezpieczeństwa seniorów. Dzieci i młodzież wykazały się dużą wrażliwością na problem widoczności osób starszych na drodze i poprzez twórczość plastyczną aktywnie włączyły się w promowanie noszenia odblasków jako elementu ochrony życia i zdrowia seniorów.
Konkurs ten ma znaczenie nie tylko na poziomie lokalnym, ale i ogólnopolskim, ponieważ angażuje młodych ludzi w szerzenie idei odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także w dbałość o bezpieczeństwo osób starszych. Takie inicjatywy mają ogromny wpływ na kształtowanie postaw społecznych wśród młodzieży, rozwijając w nich empatię i poczucie odpowiedzialności za innych członków społeczności, a także ucząc ich, jak poprzez proste działania, takie jak noszenie odblasków, można realnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w codziennym życiu.
Wystawę nagrodzonych oraz wyróżnionych prac można oglądać w głównym holu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, a także w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Dąbrowie Tarnowskiej.
LAUREACI KONKURSU:
Klasy 1-3
I miejsce:
Krystian Bugajski, klasa 3, SP w Gnojniku, woj. małopolskie
Michał Hołota, klasa 1, SP w Buczkowicach, woj. śląskie
Justyna Piwowarczyk , klasa 3, ZSP w Kacwinie, woj. małopolskie
Igor Wrona, klasa 3b, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
II miejsce:
Mateusz Szegda, klasa 3, SP w Majdanie Sieniawskim/Adamówka, woj. podkarpackie
Zofia Szczechowicz, klasa 3, TCK „Jutrzenka” w Zakopanem, woj. małopolskie
Gracjan Nowak, klasa 3, NSP w Piekiełku, woj. małopolskie
Oliwia Semiu, klasa 1, SP w Chabówce, woj. małopolskie
Izabela Gryszówka, klasa 2, ZS w Bolesławiu, SP w Bolesławiu, woj. małopolskie
III miejsce:
Michał Standerski, klasa 3, SOSW w Jędrzejowie, woj. świętokrzyskie
Makarii Shybinskyi, klasa 3, ZSP nr 3 w Gliwicach, woj. śląskie
Wiktor Górowski, klasa 3b, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
Magdalena Watychowicz, klasa 2, SP nr 4 w Nowym Targu, woj. małopolskie
Natalia Matrejek, klasa 3, SP w Zawadzie, woj. małopolskie
Aleksandra Kogut, klasa 2, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
Wyróżnienie:
Zuzanna Drąg, klasa 1a, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
Zuzanna Lichosyt, klasa 3, SP w Krauszowie/Ludźmierz, woj. małopolskie
Klasy 4- 8
I miejsce:
Karolina Stepek, klasa 8, ZSP nr 23 we Wrocławiu, SP nr 39 we Wrocławiu, woj. dolnośląskie
Rozalia Daszkiewicz, klasa 8, SP nr 114 w Krakowie, woj. małopolskie
Jakub Nawracaj, klasa 4, SP nr 2 w Jodłowej, woj. podkarpackie
Wiktoria Sobik, klasa 8, ZSU w Rabce – Zdroju, woj. małopolskie
Amelka Król, klasa 4, SP w Zasani/Trzemeśnia, woj. małopolskie
Jakub Michorowski, klasa 6, SP z OI nr 148 w Krakowie, woj. małopolskie
II miejsce:
Karol Sarat, klasa 6, ZS w Bolesławiu, woj. małopolskie
Kalina Oksiuta, klasa 6, ZSP w Konstantynowie, woj. lubelskie
Kacper Zapiór, klasa 5, NSP w Żelazówce, woj. małopolskie
Izabela Nazdrowatów, klasa 5, SP nr 3 w Ełku, woj. warmińsko- mazurskie
Nadia Sroczyńska, klasa 6, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
III miejsce:
Milena Jabłecka, klasa 7, SP nr 50 we Wrocławiu, woj. dolnośląskie
Mikołaj Gaca, klasa 5, SP w Sokolnikach, woj. wielkopolskie
Krzysztof Miś, klasa 6, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
Wyróżnienie:
Olivia Krzak, klasa 4, SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, woj. śląskie
Amelia Proszkiewicz, klasa 4, SP nr 90 w Poznaniu, woj. wielkopolskie
Pola Chamowska, klasa 5, ZSP w Jadownikach, SP nr 2 w Jadownikach, woj. małopolskie
Świetlica
I miejsce:
Weronika Wciślak, klasa 1/świetlica, SP nr 36 w Bielsko – Białej, woj. śląskie
Joanna Moździerz, klasa 3b/świetlica, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, woj. małopolskie
II miejsce:
Maja Rybak, klasa1/świetlica, SP w Trzcianie, woj. podkarpackie
Oliwia Glogowska, klasa 1/świetlica, SP nr 32 w Bydgoszczy, woj. kujawsko - pomorskie
III miejsce:
Alicja Rutkowska, klasa 3/świetlica, ZE nr 4 w Zielonej Górze, woj. lubuskie
Zwycięzcy otrzymają nagrody pocztą.
Organizatorzy konkursu p. Małgorzata Gawlik, p. Renata Klimek gratulują nagrodzonym i dziękują wszystkim za trud oraz czas poświęcony na przygotowanie prac konkursowych. Serdecznie dziękują dyrekcjom i nauczycielom szkół, którym bliskie są działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym za zaangażowanie swoich uczniów do udziału w konkursie.
Szczególne podziękowania składamy panu Lesławowi Wieczorkowi Staroście Powiatu Dąbrowskiego, panu Krzysztofowi Kaczmarskiemu Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej oraz pani Annie Fido Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, za ufundowanie tak wielu nagród, dyplomów i wyróżnień dla laureatów konkursu.
Małgorzata Gawlik, Renata Klimek

Sukces naszej uczennicy w I Gminnym Konkursie Wokalno – Poetyckim „Polska – Moja Ojczyzna – Mój Dom”

konkurspoetycko24

W dniu 18 listopada 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się I Gminny Konkurs Wokalno – Poetycki „Polska – Moja Ojczyzna – Mój Dom” przeznaczony dla uczniów klas zerowych z przedszkoli oraz klas 1- 3 ze szkół podstawowych, pod honorowym patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.
Celem konkursu było budzenie wśród najmłodszych miłości do ojczyzny oraz promowanie polskiego dziedzictwa kulturowego poprzez pieśni i poezję patriotyczną.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Igor Pikul z klasy 1c, który zaśpiewał pieśń pt.: „Przybyli ułani pod okienko” oraz Klara Bociek z klasy 3b, która zaprezentowała piosenkę Marka Grechuty pt. „Ojczyzna”.

Miła nam poinformować, iż Klara Bociek zdobyła II miejsce 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Klimek, Joanna Moździerz

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Malowane wiersze Brzechwy”

malowaniebrzechwa

Świetlica szkolna wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Malowane wiersze Brzechwy”, poświęconym twórczości Jana Brzechwy. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Goświnowicach.
Naszą świetlicę reprezentowała Karolina Michońska, która wykonała piękną ilustrację do wiersza „Kot w butach”. Praca została już wysłana, a teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników! Trzymamy kciuki za Karolinę!
M.Gawlik

„Z igłą i nitką – nasza przygoda z maskotkami”

iglainitka3a

Na zajęciach rozwijających „Magiczne Nitki” uczniowie mają okazję tworzyć własne, wyjątkowe maskotki! Niektórzy z uczestników już z powodzeniem ukończyli swoje projekty. Wspólnie szyjemy i ćwiczymy cierpliwość, a wszyscy zgodnie przyznali, że igła mogłaby mieć nieco większą dziurkę!
Cieszymy się, że z każdym spotkaniem umiejętności szycia stają się coraz lepsze, zwłaszcza że dla wielu z nas to pierwszy raz, kiedy trzymaliśmy igłę w ręku. Jesteśmy dumni z postępów i z zaangażowania, jakie wkładamy w każdy kolejny projekt!
M.Gawlik

Fabryka 3D w klasie 1a

fabryka3d1aa

Dziś odbyły się zajęcia rozwijające Fabryka 3D dla klasy 1a, na których frekwencja była znakomita – niemal cała klasa wzięła udział z dużym entuzjazmem. Tematem warsztatów było tworzenie kluczy, które zostaną wykorzystane do wróżb andrzejkowych. Tym razem dzieci pracowały przy użyciu pisaków 3D, co wywołało ogromne zainteresowanie i radość .
Atmosfera na zajęciach była wyjątkowo twórcza – uczniowie z dużą precyzją i kreatywnością projektowali swoje klucze, korzystając z różnych kolorów i technik. Każdy klucz był unikalny, a niektóre projekty zachwyciły swoim pomysłowym podejściem. W trakcie pracy dzieci dzieliły się swoimi pomysłami, wspierały się nawzajem i czerpały radość z tworzenia.
Pisaki 3D okazały się świetnym narzędziem, które nie tylko rozwijało zdolności manualne, ale też wyobraźnię przestrzenną. Wszyscy już nie mogą się doczekać, aby wykorzystać swoje dzieła podczas andrzejkowych wróżb. To były bardzo udane i inspirujące zajęcia!
Justyna Wajda

Uczniowie klas 7a i 7b odwiedzili Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie

W dniu 19.11.2024 r. uczniowie klas 7a i 7b wraz z wychowawcami odwiedzili Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. Uczniowie brali udział w warsztatach w Laboratorium Smaków, które zapewniło im wyjątkową podróż w różne zakątki świata. Uczniowie delektowali się aromatem przypraw, wykorzystywali unikalne przepisy a nawet testowali własne receptury. W ramach warsztatów w Laboratorium Przyrody uczniowie poznali historię powstania oraz budowę mikroskopu. Zobaczyli niewidoczny świat, jego kolory i struktury niedostrzegalne gołym okiem. Ponadto uczniowie podziwiali królestwo roślin i zwierząt. Korzystając z toru wodnego uczniowie zapoznawali się z budową rzek, zasadami działania urządzeń hydrotechnicznych oraz dowiedzieli się na czym polega obieg wody w przyrodzie. Zwieńczeniem wycieczki do Krakowa była świetna zabawa integracyjna w Parku Laserowym Paintball.

Wychowawcy: Bożena Soja, Wioletta Koszek

 

Zajęcia rozwijające Świat sztucznej inteligencji

zajrozwijajacewrozby

Na zajęciach rozwijających z zakresu sztucznej inteligencji starsi uczniowie przygotowali unikalną prezentację dotyczącą wróżb andrzejkowych, wykorzystując nowoczesne narzędzia AI. Celem projektu było nie tylko zgłębienie technologii, ale również stworzenie czegoś, co może być praktycznie wykorzystane przez społeczność szkolną. Efektem ich pracy jest zestaw wróżb, które samorząd uczniowski będzie mógł zaprezentować podczas zabaw andrzejkowych. 
Podczas realizacji projektu uczniowie wykorzystali modele generatywne do tworzenia tekstów wróżb , a także oprogramowanie do wizualizacji danych , które pozwoliło na graficzne przedstawienie wyników w formie interaktywnych slajdów. Dzięki temu młodsi uczniowie będą mogli w przystępny i zabawny sposób brać udział w zabawie, a starsi mieli okazję zastosować w praktyce zdobywaną wiedzę z zakresu AI.
To innowacyjne przedsięwzięcie pokazuje, jak technologie informatyczne mogą wspierać tradycyjne wydarzenia, jednocześnie budując mosty między młodszymi i starszymi uczniami, którzy wspólnie angażują się w życie szkoły.
Justyna Wajda 

Fabian Piotrowicz z klasy 6a otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju „Z Orlika na Stadion”

fabianpJest nam niezmiernie miło poinformować, iż w zakończonych dziś rozgrywkach „Z Orlika na Stadion” Fabian Piotrowicz z klasy 6a otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju! Wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe umiejętności, zaangażowanie oraz sportową postawę. Nagrodę wręczył Fabianowi Prezes Rady Ministrów - Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki - Sławomir Nitras oraz trener reprezentacji Polski - Michał Probierz. Ogromne gratulacje!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.