^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Dzień soku w świetlicy

jablkaWszystkie soki owocowe i warzywne to bogactwo witamin i składników mineralnych, o tym przekonały się świetliki uczestnicząc w spotkaniu pod hasłem „Chrońmy zdrowie”. Soki to nasi sprzymierzeńcy w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie. Ten dzień uczciliśmy kubkiem orzeźwiającego soku owocowo – warzywnego przygotowanego przez p Danutę Pikul. Pijmy szklankę soku codziennie – na zdrowie!!!

Galeria

M.Gawlik

DZIEŃ DENTYSTY W ŚWIETLICY

dentysta

Dzień Dentysty obchodzimy 5 marca. Święto to powstało, by uhonorować pracę dentystów, ale także po to, by zachęcić do profilaktyki dentystycznej.
Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze stomatologami Państwem Michaliną i Tomaszem Zdanowskimi, rodzicami naszej uczennicy Zosi Zdanowskiej.Na co dzień Państwo Zdanowscy przyjmują pacjentów małych i dużych w naszej dąbrowskiej przychodni zdrowia. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, a także zachęcali do wizyt z gabinecie stomatologicznym. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca stomatologa. Wielu boi się stomatologa niczym zjawy z najstraszniejszego horroru.Jednak sympatyczni dentyści przekonali dzieci, by nie bać się wizyty w gabinecie stomatologa, aby dbać o zęby, bo to bardzo ważne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem . Na zakończenie spotkania p.Dyrektor Anna Fido wraz z uczniami i nauczycielami świetlicy podziękowała za wizytę.
J.Miś, M.Gawlik
 

Międzynarodowy Dzień Gofra

gofry

25 marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Gofra. Święto to wywodzi się ze Skandynawii, gdzie mieszkańcy tego regionu uwielbiają te słodkości. Bardzo przyjemne święto, prawda?
W naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Gofra nieco wcześniej. Świetliki korzystając z przepisu przygotowały ciasto i upiekły pyszne gofry z dodatkiem owoców. Wspaniały zapach roznosił się po całej szkole wabiąc nie tylko dzieciaki, ale i ... Tak pyszny dzień będziemy musieli powtórzyć.
M.Gawlik

Dzień pizzy w świetlicy

pizzaPizza… kto z nas nie lubi tego włoskiego przysmaku? Nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Świetliki uruchomiły wyobraźnię i przygotowały z masy solnej wspaniałe pizzerinki. Dowiedziały się, gdzie powstała pierwsza pizza i kto pierwszy jej spróbował. Poznały miejsca, w których powstały pierwsze pizzerie w Polsce i na świecie. To była ciekawa kulinarna podróż po Europie.

Galeria

M.Gawlik

Dzień kobiet

Dzień kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.

K.Banaś, M.Gawlik

Dzień dinozaura

dinoKolejnym nietypowym świętem obchodzonym w świetlicy szkolnej był „Dzień dinozaura”, który przypada 26 lutego. Z tej okazji świetliki poznały historię dinozaurów, poprzez oglądanie albumów i czytanie ciekawostek na temat ich życia na ziemi. Uczniowie zaprezentowali miniaturki dinozaurów przyniesionych z domu, a następnie bawili się zabawy tematyczne takie jak: „Wyszukaj dinozaura”. W dalszej części zajęć świetliki wykonały dinozaury techniką origami, a także kolorowe dinozaury z tekturowych talerzyków. Na zakończenie obejrzały film dla dzieci związany z tematyka dnia pt. "Gigantozaur”.

Galeria

M.Gawlik,J.Miś, B.Chmielewska

Pocztówkowa akcja świetlicowa Nasza świetlica szkolna uczestniczy w akcji ogólnopolskiej „Świetlicowe pozdrowienia”.

pocztowkaOstatnio dotarły do nas kartki z Siemianowic Śląskich, Kleszczowa i Konstantynowa. Świetliki podziwiają otrzymane kartki i umieszczają je na pocztówkowej mapie Polski. Dzięki udziałowi w tej akcji uczniowie mają okazję poznać inne miasta, miasteczka czy też najciekawsze zabytki danego regionu, w których jeszcze nie mieli okazji być. Pielęgnują również zanikającą sztukę przesyłania pozdrowień w formie pisanej. Z całego serca dziękujemy za otrzymane pozdrowienia. Nasze już wysłane (nie tylko kartki pocztowe), cierpliwie czekajcie, z pewnością do Was dotrą.

Galeria

M.Gawlik, K.Banaś

Świetlicowy Dzień Kota

kotW świetlicy szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto - „Światowy Dzień Kota.”. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W tym dniu przybliżyliśmy dzieciom historię kotów oraz zwróciliśmy uwagę ich znaczenie kotów w życiu człowieka. Świetliki z zainteresowaniem oglądały różne książki o kotkach, przyniesione ze szkolnej biblioteki. Później przyszła pora na różnorodne zadania tj. dorysowywanie kotkowi uszu, oczu, pyszczka ale z zasłoniętymi oczami, kotek łapie myszkę, śpiewanie kocich piosenek, rysowanie kotków, wykonanie kocich masek. Dbajmy o koty nie tylko od święta.

Galeria

M.Gawlik,J.Miś

ŚWIETLICOWY DZIEŃ ŚNIEGU

ds

Z okazji przypadającego w miesiącu styczniu „Dnia Śniegu” świetliki wraz z nauczycielami przenieśli się do „śnieżnej krainy” .Tego dnia wszystkie zajęcia edukacyjne polegały na zabawie i wykonaniu prac plastycznych. Uczniowie dowiedzieli się, jakiego kształtu są śnieżne płatki oraz podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg.
Następnie tworzyli własne śnieżynki oraz wzięli udział w zabawach, które rozwijały ich wyobraźnię. Pracowali także w grupach wyczarowując dzieła plastyczne z wykorzystaniem takich materiałów jak: wata, pasta do zębów, farby itp. Wykonali piękne śnieżne kompozycje, a także wesołe bałwanki. Na koniec zajęć obejrzeli baśń Królowa śniegu.
M.Gawlik, J.Miś, B.Chmielewska

Świetlicowy Dzień Babci i Dziadka

ddibŚwietlica realizując innowację pedagogiczną „Święta typowe i nietypowe” zorganizowała kolejny taki dzień. Tym razem był to Dzień Babci i Dziadka. Obchody tego święta to okazja do przypomnienia, że o swoich dziadkach i babciach powinno pamiętać się częściej niż tylko dwa dni w roku. W tych szczególnych dniach, każdy świetlik mógł złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia poprzez wykonanie laurki i „gorącego” upominku w postaci „filiżanki” z herbatką.

Galeria

M.Gawlik, B.Kowal

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka (2)

puchatek

Dnia 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zrealizowaliśmy cykl zajęć. Wykonaliśmy maski Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Świetliki kolorowały portrety najsympatyczniejszego misia, którymi ozdobiliśmy świetlicę. Każdy kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, a podążając śladami Puchatka rozwiązywać zagadki i pogimnastykować się. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka był doskonałą okazją do przypomnienia świetlikom o tym niezwykłym bohaterze i przypomnienie o ponadczasowych cytatach.
M.Gawlik, J.Miś
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.