^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

„Dzień Ziemniaka”

swietlica jaW poniedziałek obchodziliśmy w naszej świetlicy „Dzień Ziemniaka”, który rozpoczął się na boisku szkolnym. Klasy pierwsze brały udział w rozgrywkach sportowych, w wyścigach rzędów, gdzie głównym „rozgrywającym” był ziemniak. Potem powędrowaliśmy do sali świetlicowej i z przyniesionych ziemniaków wykonaliśmy ziemniaczane pieczątki. „Dzień Ziemniaka” był dniem bardzo udanych zabaw aktywizujących społeczność świetlicową i z pewnością wejdzie na stałe w nasz kalendarz imprez świetlicowych.

Galeria

M.Gawlik

Pierwsze zwycięstwo w “Mega Misji”

megamisja1Miło nam poinformować, że świetliki realizujący zadania z programu: „Mega Misja" Fundacji Orange zdobyły kreatywny zestaw plastyczny. Wychowankowie uczestniczyli w cyklu zajęć, podczas których zdobywali ważne w cyfrowym świecie kompetencje. Wszystko to poprzez zabawę, która opierała się na grach edukacyjnych z animowanymi bohaterami: Julką, Kubą i naszym ulubieńcem – Psotnikiem “Antenką”. Zdjęcia i relacje ze wszystkich zajęć dostępne są na stronie “Mega Misji”.

Galeria

M.Gawlik

Nasza świetlica jest w „MegaMisji”

mega MISJAOd września w naszej świetlicy realizowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Programem objęci są uczniowie klasy III a korzystający ze świetlicy szkolnej. Zajęcia są oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawią się w niej animowani bohaterowie, którzy zadawać będą mnóstwo pytań i … na początek otrzymaliśmy pakiet startowy.

Galeria

M.Gawlik

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

pomoc swietlikiŚwiatowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Corocznie dzień ten obchodzony jest w drugą sobotę września. W naszej świetlicy obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy odbyły się 13 września w ramach zaplanowanych działań Odblaskowej Szkoły. Święto to ma na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Świetliki zapoznały się z ideą tego święta, przypomniały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz wykonały resuscytację krążeniowo – oddechową. W tym dniu kolorowaliśmy karty pracy o tematyce pierwszej pomocy, rozwiązywali quizy oraz krzyżówki.

Galeria

M.Gawlik

KARTKA URODZINOWA DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

kartka swietliki20 września mała Blanka, bo o niej mowa, kończy 4 latka. Z tej okazji dzieci z całej Polski ślą Jej życzenia. Świetliki również przyłączyły się do tej urodzinowej akcji, bo chcemy aby ten dzień był dla niej wyjątkowy. Dzieci wykonały piękne kartki urodzinowe z okazji Jej święta. Życzymy Blance szybkiego powrotu do zdrowia.

Galeria

M.Gawlik

 

MegaMisja” w świetlicy szkolnej już od września

mega misja

Miło nam poinformować, iż od września 2021 roku w świetlicy szkolnej realizowany będzie program edukacyjny „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Programem będą obięci uczniowie klasy 3 a korzystający ze świetlicy szkolnej.
Udział w programie MegaMisja to:
• dostęp do ciekawych scenariuszy zajęć, filmów animowanych oraz merytorycznych,
• współtworzenie społeczności nauczycieli i wychowawców świetlic w całej Polsce,
• certyfikat uczestnictwa,
• zdobywanie nagród, które wzbogacą wyposażenie placówki (tablety, gry, książki i materiały plastyczne),
• kreatywne zajęcia edukacja dla dzieci wykorzystujące nowe technologie.
Mamy nadzieję, że udział w MegaMisji będzie dla dzieci ciekawym doświadczeniem i przygodą, a dla nauczycieli świetlicy – powód do dumy.
M.Gawlik, K.Banaś

Niebieskie motyle w akcji !!!

motyle2

Świetlica szkolna po raz kolejny została nominowa do #challengeniebieskiemotyle2021 „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” przez uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Lipinach. Dziękujemy za nominację.
Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem. Wyzwanie podjęte i zrealizowane. Z wielką przyjemnością NOMINUJEMY: Uczniów klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Jana Wnęka w Odporyszowie wraz z wychowawcą Bożeną Sadoko. Trzymamy kciuki za nominowanych i życzymy powodzenia!!!
M.Gawlik,B.Kowal

Wygrana!!! Ogólnopolski konkurs „Książka moim przyjacielem”

swietlicaa

Miło nam poinformować, że Maja Sternal uczęszczająca do świetlicy szkolnej otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Książka moim przyjacielem”.
Był on
zorganizowany przez Zespól Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei
czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać okładkę do ulubionej książki. W konkursie wzięło udział 45 szkół z całej Polski. Nadesłano 200 prac. Maja wykonała okładkę do książki „Pinokio”. Jesteśmy dumni. Gratulujemy!!!
M.Gawlik

Niebieskie motyle 2021

motyle swietlica

JESTESMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI ! Kierownik świetlicy p. Małgorzata Gawlik wraz z nauczycielami i świetlikami przyjął nominację Klasy II a SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z wychowawcą p. Justyną Wajdą i przyłączył się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Bardzo dziękujemy za nominację!!! Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem. Nam się udało! Zapraszamy kolejnych do podjęcia wyzwania. Nominowani przez nas zostali:
• ŁUCZNICY LKS „MAZOWSZE TERESIN” WRAZ Z TRENERKĄ KASIĄ
• ŚWIETLICA SZKOLNA WRAZ Z WYCHOWAWCĄ P. EWĄ KORUS ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W ŻABNIE
• UCZNIOWIE KLASY VI E WRAZ Z WCHOWACĄ P. MONIKĄ GOLONKĄ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
Bądźmy razem z niebieskimi motylami.
M.Gawlik, J.Miś

Dzień Książki

swietlicamajŚwietliki w ramach innowacji obchodziły Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada corocznie 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Ma ono na celu upowszechnianie i wspieranie czytania książek zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci. W tym dniu świetliki czytały wiersze i opowiadania swoim młodszym kolegom i koleżankom. Bawiły się w kalambury przedstawiające postacie ze znanych bajek. Każdy kto tylko chciał, mógł wykonać pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pod hasłem “Okładka do ulubionej ksiązki”. Brawo dla projektantów!!!. Zachęcamy do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej, bo czytanie jest niezwykle ważne dla naszego rozwoju.

Galeria

M.Gawlik,J.Miś

Dzień soku w świetlicy

jablkaWszystkie soki owocowe i warzywne to bogactwo witamin i składników mineralnych, o tym przekonały się świetliki uczestnicząc w spotkaniu pod hasłem „Chrońmy zdrowie”. Soki to nasi sprzymierzeńcy w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie. Ten dzień uczciliśmy kubkiem orzeźwiającego soku owocowo – warzywnego przygotowanego przez p Danutę Pikul. Pijmy szklankę soku codziennie – na zdrowie!!!

Galeria

M.Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.