23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W miniony czwartek uczestniczyliśmy w Targach Książki. Uczniowie mogli zakupić dla siebie wymarzone i poszukiwane pozycje, poznać najnowszą ofertę wydawniczą i poczuć niezwykłą atmosferę panującą na dorocznym święcie książki.

W nowe i ciekawe pozycje wzbogaciła się też na Targach Książki nasza biblioteka. Wśród zakupionych egzempalrzy są książki, które miały dopiero swoją premierę. Inne są kontunuacją serii książek bardzo popularnych wśród młodzieży. Njmłodszych czytelników zadowolą m.in. bajeczki o domowych zwierzątkach. Obowiązkowo należało zakupić książeczki poświęcone naszemu patronowi szkoły.

Cieszymy się, że czytanie staje się modne, i że mamy uczniów, których nie trzeba do niego namawiać. Zachęcamy innych, aby dali się namówić do częstego towarzyszenia bohaterom książkowym w ich podróżach, aby poznawali ich przygody i marzenia, przeżywali z nimi smutki i radości. Po nowości zapraszamy już za kilka dni. Gwarantujemy Wam, że wrażenia będą niezapomniane.

Opracowanie: Biblioteka szkolna