mały bucik dla Czarnego Brata

Chodzenie boso powoduje powstawanie ran i otarć, a w afrykańskich warunkach oznacza to zanieczyszczenia ran i kontakt z bakteriami. W konsekwencji może to wywoływać osłabienie organizmu i choroby. Ze względu na specyfikę klimatu pożądane są buciki letnie, a zwłaszcza obuwie sportowe.

Polskie dzieci od niemowlęcych chwil mają już swoje małe buciki, które co kilka miesięcy są zamieniane na większy model. Kiedy dzieci idą do szkoły i rosną jak na drożdżach rodzice systematycznie muszą kupować coraz to większe rozmiary dla swoich pociech. Często więc te używane, choć nadal ładne, niezniszczone buciki zalegają w naszych domach, wprowadzając rodziców w zakłopotanie: co z nimi zrobić? W tym roku można zrobić z nimi wiele dobrego, warto więc rozpocząć przegląd domowych szafek z butami.

Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze.

Buciki dla dzieci Afryki w dobrym stanie, powiązane parami można przynosić do szkoły do 8 kwietnia 2016 r. do p. Małgorzaty Kmieć i p. Justyny Wójtowicz.