Środki UE

Środki UE na dobudowę sali gimnastycznej

Do Naszej szkoły dotarła dobra wiadomość. W dniu 4.12.2008 roku Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej podpisał z Wojewodą Małopolskim jako „Instytucją Pośredniczącą” umowę o dofinansowanie Projektu „Dobudowa Sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Gmina otrzyma dotację w kwocie 279.123 zł w  ramach Zintegrowanego Programu Operacyjny Rozwoju Regionalnego 2004-2006  Priorytetu 3  - Rozwój Lokalny, Działanie 3.5.1. współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jest to tzw. nadkontraktacja wynikającą między innymi z oszczędności poprzetargowych. Projekt znajdował się na liście rezerwowej i wcześniej nie otrzymał dofinansowania.  Zadanie zostało zakończone i odebrane w lutym 2008 r. Uroczyste przekazanie  nowo wybudowanej sali gimnastycznej odbyło się 5 marca 2008 r. Będzie to zwrot poniesionych wcześniej nakładów.

W wyniku realizacji projektu zwiększyła się dostępność do infrastruktury sportowej co pozytywnie wpływa na ograniczenie liczby schorzeń narządów ruchu i wad postawy dzieci i młodzieży, pozwala lepiej zagospodarowywać czas wolny oraz rozszerza aktywność sportową lokalnej społeczności.