Zima malowana pastą do zębów

Nauczyciele świetlicy pragną w trakcie zajęć rozwijać zainteresowania i sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi podopiecznych. Świetliki poznają różnorodne techniki plastyczne, a każda
z nich posiada specyficzne właściwości
i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności, które dziecko nabywa w czasie jej realizacji. Niektóre z technik są stosowane i powszechnie znane, inne mogą być nowością i ukażą odmienny sposób pracy twórczej. Najważniejsze jest natomiast to, że dzieci chętnie i z wielkim zapałem wykonują prace plastyczne tymi technikami (zwłaszcza nieznanymi).
Tym razem świetliki poznały technikę plastyczną malowania pastą do zębów.   Chociaż śniegu za oknem dużo, to nie przeszkadzało wyczarować go również na kartce.

Oto gotowe zimowe obrazki namalowane pastą do zębów:  Galeria

T. Giza, M. Gawlik