Odblaskowa wizyta Kubusia Puchatka w naszej świetlicy

odblaskowy kubus

W świetlicy szkolnej wydarzyło się coś niezwykłego – odwiedził nas sam Kubuś Puchatek! Radości było co niemiara, a dzieci nie mogły powstrzymać się od uśmiechów. Każdy chciał przywitać się z naszym gościem, przybić piątkę i zrobić sobie z nim zdjęcie. Kubuś, jak na odpowiedzialnego misia przystało, miał na sobie odblaskową kamizelkę, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze! Podczas wizyty Kubuś Puchatek nie tylko rozdawał uśmiechy, ale również przeprowadził krótką pogadankę na temat odblasków i ich ogromnego znaczenia dla naszego bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, jak nasz gość tłumaczył, dlaczego warto nosić odblaski, szczególnie po zmroku, oraz jak mogą one uratować życie. Kubuś podkreślił, że dzięki odblaskom jesteśmy lepiej widoczni na drodze, a to pozwala kierowcom szybciej nas dostrzec. Spotkanie zakończyło się pełną wrażeń rozmową, w której uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami.
Nasz miś jest patronem świetlicy i jednocześnie będzie twarzą kampanii „Odblaskowej Szkoły ”w SP nr 2. Od teraz Kubuś będzie nam towarzyszył w organizowanych akcjach, przypominając, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo na co dzień – nie tylko w szkole, ale i poza nią. Dzieciom z pewnością na długo pozostanie w pamięci to wyjątkowe spotkanie. Dziękujemy Kubusiowi za wizytę i czekamy na kolejne wspólne, pełne uśmiechów i radości inicjatywy!
Małgorzata Gawlik