Edukacja ekologiczna w świetlicy szkolnej

edukacjaekologiczna

W ramach Świetlicowego Koła Ekologicznego „Ekosowa”, dzieci nie tylko zgłębiały wiedzę na temat zwierząt hibernujących, ale również wzięły udział w kreatywnej aktywności, tworząc imponującą sylwetkę niedźwiedzia brunatnego. Zdolności manualne i kreatywność maluchów doskonale współgrały, gdy używały różnorodnych materiałów przyniesionych z ich domów. Świetliki nie tylko zaskakująco odwzorowały niedźwiedzia brunatnego, ale także poznały fascynujące fakty na temat tego potężnego drapieżnika, który zamieszkuje polskie góry, takie jak Tatry, Bieszczady i Beskid Żywiecki. Dzieci dowiedziały się, że niedźwiedź brunatny to symbol dzikiej przyrody, a jednocześnie jedno z najważniejszych zwierząt w ekosystemie górskim. Podczas tej ekologicznej przygody, dzieci dostrzegły wagę ochrony przyrody i zachowania harmonii w środowisku, a jednocześnie doskonaliły swoje umiejętności manualne, kreatywność oraz zdolności współpracy. Poprzez takie inicjatywy edukacyjne, Świetlicowe Koło Ekologiczne „Ekosowa” nie tylko dostarczało dzieciom ciekawych informacji, ale również kształtowało ich świadomość ekologiczną i zamiłowanie do ochrony przyrody.
Nauczyciele świetlicy