Świetliki przygotowują prace na konkurs plastyczny inspirowane poezją Danuty Wawiłow

konkurs plastyczny inspirowane poezją Danuty Wawiłow

Świetliki przygotowały piękne prace na ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem "Król - śmieszny król". Przed wykonaniem prac, dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią bibliotekarz Danutą Pikul, która zachęciła ich do obcowania z poezją dziecięcą, przybliżając im wiersze Danuty Wawiłow. Wiersze te stały się inspiracją do stworzenia kreatywnych i oryginalnych prace plastycznych. Dzięki temu przedsięwzięciu, świetlica szkolna zyskała nowy sposób na edukowanie i rozwijanie kreatywności dzieci, a jednocześnie promowała literaturę dziecięcą. Wszystkie złożone prace zostały wysłane do organizatora ogólnopolskiego konkursu plastycznego świetlicy szkolnej w Gdańsku. Udział w tym konkursie pozwolił dzieciom na pochwalenie się swoimi pracami i wzięcie udziału w szerszej społeczności artystycznej, a ich talenty i kreatywność mogą być docenione na szczeblu ogólnopolskim. To wspaniałe doświadczenie, które zainspirowało dzieci do dalszego rozwijania swoich umiejętności artystycznych.
M. Gawlik