"Warsztaty wielkanocne z świetlikami: malowanie pisanki przynosi ogromną radość!”

warsztaty wielkanocne

Z przyjemnością informujemy, że świetliki wzięły udział w kolejnych warsztatach wielkanocnych, które odbyły się niedawno. Tym razem dzieci miały okazję malować pisanki, co sprawiło im ogromną radość i satysfakcję.Malowanie jajek na Wielkanoc to długa tradycja, która jest obecna w wielu krajach na całym świecie. Symbolika jajka jako źródła życia i odrodzenia jest bardzo ważna w czasie świąt Wielkanocnych, gdyż kojarzy się z zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.
Malowanie jajek jest jednym z najbardziej popularnych sposobów wyrażania swojego związku z tradycją i kulturą. W zależności od regionu, tradycja ta przybiera różne formy i wykorzystuje różne techniki, takie jak pisanki kraszanki, wyklejanki, czy malowane farbami.
Zajęcia z malowania jajek są zatem świetnym sposobem na połączenie tradycji z kreatywnością i radością. Dzieci uczą się szanować i pielęgnować tradycję oraz rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętności artystyczne, co z pewnością przynosi wiele korzyści.
Dzięki hojności jednego z rodziców, który ofiarował znaczną ilość jajek, udało nam się przeprowadzić te zajęcia z powodzeniem. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że rodzice wspierają pracę świetlicy, umożliwiając nam rozwijanie się i organizowanie tak kreatywnych zajęć.
Dzieci uwielbiają takie zajęcia, ponieważ mogą same decydować, co powstanie na ich malowanych jajkach. Ta swoboda i możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę, przynosi im wiele satysfakcji. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i wsparcie, bez których nie byłoby to możliwe!
M.Gawlik