Występ ekologiczny w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Świetliki wystąpiły w Miejskiej Bibliotece Publicznej podczas podsumowania wyników jedenastej edycji Gminnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego, który przebiegał pod hasłem „NASZA ZIEMIA- NASZA PRZYSZŁOŚĆ”.  Montaż słowno-muzyczny ”Jak rozweselić Ziemię?” przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik, p. Teresy Gizy i p. Jadwigi Miś uświadamiał uczniom rolę, jaką mogą odegrać w swoim środowisku. Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalamy żyć roślinom, zwierzętom i sobie. To od nas  młodych ludzi zależy jej przyszłość. To główne przesłanie płynące od młodych ekologów. W przedstawieniu wystąpili: Julia Piasecka, Julia Biernacik, Gabriela Ciąbor, Katarzyna Radło, Kamila Jedynak, Gabriela Basta, Mikołaj Talanda, Paweł Surowiec, Kacper Surowiec. Dołączmy do przyjaciół Ziemi i wspólnie walczmy o nasz dom.

M.Gawlik