9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego

poczta

9 października – to Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego i jest to kolejne nietypowe święto, które znajduje się w naszym świetlicowym kalendarzu. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ dokładnie tego dnia w 1874 r. w Bernie, powołano jedną z najstarszych na świecie organizacji międzynarodowych – Światowy Związek Pocztowy. W Polsce Dzień Znaczka obchodzony jest od 1956 r.
W ramach obchodów tego święta świetliki wykonały okolicznościowe znaczki pocztowe. Zanim rozpoczęły się zajęcia uczniowie podziwiali znaczki pocztowe, które świetliki zbierają od kilku lat. Wykonane znaczki posiadały różnorodną tematykę, tj.: roślinną, zwierzęcą, astronomiczną, morską i bajkową. Niestety dziś łatwiej jest wysłać sms-a lub e-maila niż list w kopercie ze znaczkiem. Taki sposób komunikowania odchodzi w przeszłość, lecz nie w naszej świetlicy. Piszemy listy, ślemy pozdrowienia do naszych zaprzyjaźnionych świetlic w całej Polsce.
M. Gawlik, B. Chmielewska, B. Kowal