Dziś na warsztatach manualnych przyjemnie z pożytecznym! Odwiedzamy @warsztatyarcheologiczne

slbaDrogie świetliczaki! Dziś niepowtarzalne zajęcia manualne! Tak, znów gra, ale jakby inna! Cała kompletna do wydrukowania w domu, piękna graficznie i przede wszystkim nie tylko dostarczająca rozrywki, ale ucząca nas strasznie dużo pod względem historii kultury świata! Dotyczy mitologii greckiej. Lubicie zgadywać, dedukować i zadawać mnóstwo pytań ? To świetnie się składa! @warsztatyarcheologiczne przygotowały dla Was BOSKĄ GRĘ - „Zgadnij którym bogiem jestem!” na podstawie gry rodzinnej o podobnym tytule: „zgadnij kto to?”
Czy jest to ważne dla rozwoju dziecka? Oczywiście! Mitologia grecka jest jednym z najważniejszych składników kultury europejskiej. W wielu dziełach sztuki od starożytności do czasów współczesnych motywy mitologiczne są wszechobecne. Można je spotkać w sztuce malarskiej, w literaturze, w muzyce a w ostatnich czasach coraz więcej i częściej w popkulturze i filmie. Podstawy mitologii greckiej są wprowadzane w piątych klasach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzieci od najmłodszych lat zapoznawały się z fascynującym światem starożytnych Greków.
Zanim pochłonie Was odgadywanie którym bogiem jesteście, dowiedzcie się trochę o greckiej mitologii na stronie internetowej! Wszystko czego potrzebujecie (ZASADY gry, SZABLONY GRY do wydruku, a także trochę archeologicznej wiedzy ) znajdziecie tutaj:

LINK

S.Bator