Poczytajmy (2)

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”.

Podczas czytelniczego spotkania dzieci ze Świetlicy Szkolnej poznały niezwykłą historię małej Asiuni. Dla dziewczynki wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia stara się jak najwięcej zrozumieć, choć jest to dla niej bardzo trudne.

Ta wzruszająca opowieść o ciężkich wydarzeniach z czasu wojny, jest opowiedziana językiem dostosowanym do poziomu najmłodszych czytelników. Bezpiecznie wprowadza dzieci w historię II wojny światowej bez wywoływania silnych emocji. Książkę napisała Joanna Papuzińska - autorka „Naszej mamy czarodziejki”.

Książka została zakupiona do Biblioteki Szkolnej ze środków finansowych pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Opracowanie: Nauczyciele Świetlicy i Biblioteki Szkolnej