Zielona Szkoła -Albania 2016r.

Biuro Turystyczne „TURYSTA” ul. Katedralna 8, 33-100 Tarnów

Tel/fax 14 621 04 32; 14 6888 444

Wpis do rejestru Organizatorów Turystyki Z/15/2006

Gwarancja ubezpieczenia : AXA

ALBANIA

28.05.16-wyjazd z Dąbrowy Tarnowskiej, godz. 9.00

Przejazd przez Słowację Węgry, Serbię,

29.05.16-przyjazd do Durres, zakwaterowanie w hotelu  Akropoli

Durres to jeden z największych kurortów morskich położony nad morzem Adriatyckim w Albanii, oddalony zaledwie o 35 km do Tirany (stolicy Albanii). Atutem jego jest rozległa piaszczysta plaża ciągnąca się przez 15 km, a wolno opadające dno i lazurowa woda tworzą tutaj wspaniałe warunki do morskich kąpieli. Zachwycająca jest również historia sięgająca czasów starożytnych. Durres został założony w roku 627 p.n.e. i obfituje w obiekty z okresu starożytności oraz średniowiecza, m.in. wielki amfiteatr rzymski, zbudowany w II wieku n.e. , oprócz tego bardzo interesujące Muzeum Historyczne, ruiny Starego Rynku w centrum miasta i łaźnie rzymskie..

29.05-04.06.16-pobyt w Durres

W czasie pobytu 2 wycieczki:

1/. Tirana ,Kruja-Wycieczka do stolicy kraju Tirany. Tirana do tętniąca życiem metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, przepych z niskim statusem społecznym, a chaos po chwili bawii rozśmiesza...W Tiranie zobaczymy ścisłe centrum miasta, Plac Skanderbega z meczetem, piramidę Hoxhy, Taiwan, śpiewającąfontannę. Następnym punktem jest położona na zboczu masywu górskiego Kruja. W Kruji obejrzymy zamek oraz zabytkową starówkę, gdzie będzie można się oddać atmosferze zakupów w bazarowym osmańskim klimacie.

2/.Macedonia – Ohryd . Podczas wycieczki zobaczymy jeden z największych słodkowodnych akwenów Europy - jezioro Ohrydzkie. Zwiedzimy miasto Podgradec, a po krótkiej wizycie na bulwarze, wyruszymy w kierunku Ohrydu. Ohryd leży na miejscu dwóch starożytnych miast. To magiczne miasto, pełne wciąż nieodkrytych miejsc jak i tajemnic, od wieków przenikały się tu rozmaite kultury, dzięki czemu miasto ma swój własny specyficzny klimat. Ohryd wraz z jeziorem Ochrydzkim znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tu zobaczyć starożytny amfiteatr, liczne cerkwie, średniowieczną twierdzę cara Samuela i starówkę.

04.06.16-śniadanie, wyjazd w drogę powrotną

05.06.16-przyjazd w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje -  1150,-

*przejazd autokarem zachodnim(klimatyzacja, barek)

*6 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w Hotelu Akropoli, pokoje 3,4 osobowe z łazienkami

*wycieczki: Tirana i MACEDONIA - Ohryd