ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS I - IV NA ZIELONĄ SZKOŁĘ BAŚNIOWA KRAINA W GÓRACH STOŁOWYCH - KUDOWA-ZDRÓJ 2018

KUDOWA-ZDRÓJ 2018

W tym roku szkolnym po raz trzeci zapraszamy uczniów klas I-IV do aktywnego wypoczynku i nauki na Zielonej Szkole w baśniowej krainie Gór Stołowych- Kudowa Zdrój w dniach 11.06.2018- 15.06.2018-r.-

Celem Zielonej Szkoły jest prowadzenie zajęć edukacyjnych
w warunkach pozaszkolnych, poznanie kraju ojczystego, tradycji, zabytków kultury i historii, wdrażanie do samodzielności i aktywnego wypoczynku. Uczenie się przez odkrywanie, przeżywanie i działanie.

,, Usłyszę – zapomnę, zobaczę- zapamiętam, zrobię- zrozumiem.”

Kudowa- Zdrój i jej okolice to przepiękny zakątek Polski położony na Dolnym Śląsku. Góry Stołowe to jedyne w Polsce góry płytowe, zbudowane ze spękanych, ułożonych piętrowo warstw piaskowca, tworzące niepowtarzalny baśniowy krajobraz. Szczyty, stoki i lasy są udekorowane skałkami w kształcie grzybów, iglic i bram. W okolicy znajduje się wiele ciekawych i niepowtarzalnych miejsc, które warto zobaczyć.

Podczas pobytu uczniowie będą mieli okazję podziwiać i usłyszeć historię następujących miejsc:

- Złoty Stok- kopalnia złota- zwiedzanie podziemnej trasy w XVII sztolniach z podziemnym wodospadem,

- Błędne Skały- skamieniałe miasto wyrzeźbione przez wiatr i wodę,

- unikatowa Kaplica Czaszek- pozostałość wojen religijnych i epidemii w XVII w. ,

- Muzeum Zabawek- posiadające kilkanaście tysięcy zabawek i gier od starożytności po lata 80-te XX wieku,

- Sztolnie Walimskie- pozostałości po II wojnie światowej i tajnych planach Hitlera,

- Jaskinia Niedźwiedzia- najpiękniejsza jaskinia w Polsce z licznymi naciekami i strumieniami.

Uczestnicy Zielonej Szkoły będą zakwaterowani w pensjonacie ,,Wrzos” Kudowa Zdrój , w pokojach 3,4,5 osobowych , na terenie którego znajduje się kompleks rekreacyjno- sportowy. Pensjonat znajduje się w pobliżu przepięknego parku zdrojowego uzdrowiska.

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 580 zł. (przejazd autokarem, wyżywienie: 3 posiłki dziennie, bilety wstępu, atrakcje, ubezpieczenie).

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w kwocie 150 zł u p. Doroty Gubernat - Mikos

Zapraszamy