Planeta Energii - zdjęcia

Głównym celem programu  jest edukacja najmłodszych nt. energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych lub nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.
         Realizacja programu obejmowała przeprowadzenie zajęć  na następujące tematy:
-Od łuczywa do żarówki energooszczędnej,
-Jak to się dzieje, że żarówka świeci?,
-Gdy zostaję sam w domu,
-Czy możliwe jest życie bez elektryczności?
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie zgłaszali się i wypowiadali się na zadawane przez nauczycieli pytania. Brali udział w dyskusjach i pogadankach na temat prądu elektrycznego oraz bezpiecznych zasad korzystania z urządzeń elektrycznych.  Ponadto uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, dzięki którym mogli zaobserwować efekt świecenia żarówki i samodzielnie łączyli obwód elektryczny. Ułatwiło to bezpośrednie poznanie omawianego problemu oraz sprzyjało kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności i sprawności o charakterze praktycznym.
Uczniowie brali także udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bezpiecznie korzystam z urządzeń elektrycznych” oraz pomagali w wykonaniu plakatów dotyczących zasad korzystania z urządzeń elektrycznych w domu. W ramach konkursu odbyła się również w szkole wystawa

Uczestnicząc w programie uczniowie bliżej poznali źródła energii, dowiedzieli  się co to jest prąd i do czego nam jest potrzebny a  na stronie programu mogli rozwiązywać quizy, puzzle edukacyjne, gry i inne zabawy dla dzieci w wieku szkolnym.