Rekolekcje wielkopostne- dzień I

Wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej i wysłuchali nauki rekolekcyjnej. Ksiądz rekolekcjonista pokazał, jak bardzo potrzebne są czyste serca. Gdyby można było zrobić zdjęcie naszej duszy - kto odważyłby się udostępnić to zdjęcie innym, tak jak udostępnia się swoje zdjęcia na portalu Facebook?Ksiądz rekolekcjonista przybliżył dzieciom postać króla Dawida i przypomniał, że liczy się czyste serce, a nie wygląd zewnętrzny oraz Antonietty Meo – włoskiej, niespełna siedmioletniej dziewczynki, która pisała listy do nieba.
Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez księdza. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu.
Po zakończeniu Mszy Świętej rekolekcjonista wraz z dziećmi zrobili sobie wspólne zdjęcie tzw. selfie.
Klasy IV-VI były w kinie i obejrzały film „Bernadetta. Cud w Lourdes”.