Siedemnastego stycznia 2017 roku o godzinie siedemnastej rozpoczęła się corocznie organizowana Środowiskowa Wieczornica Seniora przygotowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej z myślą o Dziadkach i Babciach wszystkich pierwszaków. Goście przybywali nierzadko całymi rodzinami, ponieważ gwoździem programu były jasełka, w których występowali mali artyści z klas pierwszych.

Za stronę artystyczną występu odpowiedzialne były panie: Renata Klimek przy współpracy  p. Renaty Nadolskiej i Ewy Kmieć oraz p. Barbary Stępnik.

Do przygotowań włączyli się wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie wraz z rodzicami.
Goście mogli zasiąść do świątecznie przybranych -  sztuką florystyczną – stołów i zastawionych odpowiednio przepysznym barszczem i domowymi wypiekami. Pani Dyrektor zaznaczyła, że zawdzięczaliśmy to pracy rodziców naszych uczniów.
Wśród przybyłych gości byli między innymi Poseł na sejm RP, pan Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski wraz z swoim z-cą panem Stanisławem Ryczkiem, Radni Rady Miejskiej: pani Magdalena Ryczek, pan Władysław Knutelski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych pan Marian Gajda, Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 pan Paweł Mikos, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku pani Krystyna Guzik wraz z jej zastępcą panią Małgorzatą Majchrowicz, przedstawiciele Klubu Seniora Dzienny Dom Seniora – Wigor na czele z panią Renatą Bączek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Kijak. W krótkich i treściwych przemówieniach obaj podkreślili ważną rolę takich spotkań i wyrazili też słowa pochwały i aprobaty dla pracy dąbrowskiej dwójki.
Po powitaniu wygłoszonym przez Dyrektora Szkoły panią Annę Fido, dzieci w pięknie przygotowanych sekwencjach – poetycznie i w piosenkach na zmiany –  na tle rozbudowanej dekoracji - składały życzenia Dziadkom i Babciom, aby potem zapełnić całą scenę tłumem postaci z jasełek. A co się nie działo! Do małego Jezuska, Maryi i Józefa w stajence przychodziły zwierzątka składać hołd Nowonarodzonemu, potem wielka grupa pasterzy przywołanych przez zastęp aniołów z darami, później jeszcze trzech monarchów ze Wschodu, których przywiodła nowa gwiazda zwiastująca wielkie wydarzenia i oczywiście dzieci, które tańczyły i śpiewały żeby się przypodobać dzieciątku.
Jednak to nie było wszystko! Niespodzianką był zespół grający muzykę ludową w strojach krakowskich, który przybył na Wieczornicę z inicjatywy naszego nauczyciela muzyki oraz członka tego zespołu, pana Kamila Banasia. Hucznie i z przytupem akompaniowali wszystkim do śpiewanych wspólnie kolęd. Jeśli ktoś z gości nie pamiętał słów, to pomocą służył duży ekran, na którym dzięki prezentacji multimedialnej pojawiały się teksty i świąteczne ilustracje potęgujące magiczny nastrój tego wieczoru. Trzeba dodać, że nad wszystkim unosił się tubalny głos naszego niezastąpionego  katechety księdza  Rafała Ciecieręgi, który – jak zawsze – z zaangażowaniem i talentem prowadził w szkole świąteczne kolędowanie.
I tu również nie było końca niespodzianek. Uczniowie PSP2 rozdawali drobne upominki związane z promowanym przez szkołę bezpieczeństwem nie tylko wewnątrz murów, ale i na drogach. Tym razem były to ufundowane przez pana Michała Bartnika , właściciela dąbrowskiej „Mrówki”, odblaski. Natomiast zgodnie z akcją „Jabłko dla każdego” trwającą w naszej szkole związanej ze zdrowym odżywianiem  dzięki panu Piotrowi Gubernatowi dosłownie każdy z gości mógł wrócić do domu z pakunkiem soczystych i czerwonych jabłek.  Wszystko co dobre i radosne szybko się kończy i tak było i tym razem. Wieczór w bardzo przyjemnej  atmosferze szybko minął. Już dziś „Dwójka” zaprasza na kolejną Wieczornicę za rok!

S.Bator