Zakończenie kolędowania misyjnego

W dniu 26 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 9.30 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostali posłani Kolędnicy Misyjni. Następnie dzieci wzięły udział w XI Parafialnym Przeglądzie Grup Kolędników Misyjnych.

27 grudnia mali kolędnicy od godziny 10.00 odwiedzali mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej oraz instytucje takie jak: Urząd Miejski, Urząd Skarbowy, Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną. Kolędnicy odgrywając scenkę mówili o potrzebach dzieci z krajów misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało Jesu Cristopa Sutimpim. Oznacza ono dosłownie: „W imię Chrystusa” i nawiązuje do 25-lecia posługi misyjnej naszych księży w Peru, i w szerszym sensie oznacza: „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię”.

Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, który jest równocześnie Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Kolędnicy Misyjni zgromadzeni na Eucharystii o godzinie 11.00 przynieśli Bogu w darze swój trud kolędowania. Dziękowali Bogu za wszystkich misjonarzy i misjonarki diecezji tarnowskiej, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, za dzieci, które włączyły się w dzieło Kolędników Misyjnych oraz za wszystkich, którzy przyjęli Kolędników. Po Mszy świętej nastąpiło rozstrzygnięcie Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych. Kolędników Misyjnych przygotowały: p. Anna Fido i p. Małgorzata Kmieć i ks. Rafał Ciecieręga.

Wyniki XI Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych:

I miejsce zajęła grupa 27 z kl.5a: Aleksandra Wąż, Kacper Marek, Oliwia Tobiasz, Agata Waśniowska, Alicja Kozaczka, Klaudia Pilas.

I miejsce zajęła gwiazda grupy 25 ( kl.4a ) i grupy 30 ( kl. 5b ).

II miejsce zajęła gwiazda grupy 34 ( kl. 4b ).

III miejsce zajęła gwiazda grupy 31 (kl. 5b).

II miejsce zajęła skarbonka grupy 23 ( kl. 6a ) i grupy 33 ( kl. 6c ).

Wyróżnienie otrzymała skarbonka grupy 27 ( kl. 5a ).

Nagrody indywidualne:

I miejsce : Aleksandra Lamch (kl. 4a ) – Maryja

II miejsce: Julia Lamch ( kl. 5b ) – Maryja

I miejsce: Kamil Morawiec ( kl. 2b ) – św. Józef

II miejsce: Bartłomiej Sowa ( kl. 4a ) – św. Józef

III miejsce: Sylwester Warias ( kl. 6a ) – św. Józef

I miejsce; Martyna Horbowa ( kl. 5b ) – Anioł

Wyróżnienie; Kinga Bochenek ( kl. 5b ) – Anioł

Wyróżnienie; Jakub Kazibut ( kl. 5b ) – Latynos

II miejsce: Sylwia Bielaszka ( kl. 5b ) – Murzynek

Wszystkim kolędnikom misyjnym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud kolędowania.

Zdjęcia z posłania kolędników można obejrzeć w galerii.

M. Kmieć