Bożonarodzeniowe jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „A my wszyscy do Betlejem”.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach oraz w pięknej scenografii prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami oraz dziećmi, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane teksty. Do szopki przybyli też pastuszkowie, trzej królowie oraz zwierzątka, które przyniosły Dzieciątku różnorakie dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci klas pierwszych oraz szkolnego chóru. Na koniec Józef i Maryja złożyli dyrekcji szkoły, zaproszonym gościom oraz rodzicom, a także społeczności szkolnej życzenia bożonarodzeniowe. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  Dyrektor Szkoły pani Anna Fido, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także: ks. Rafał Ciecieręga, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy oraz przedstawiciele Rady Rodziców: pani Małgorzata Pilas i Joanna Curyło. Wśród zaproszonych gości byli również: były Wicedyrektor Szkoły pan Jan Sosin, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury p. Paweł Chojnowski, a także licznie zgromadzeni rodzice.

Przed występem w każdej klasie odbyły się wigilie klasowe, natomiast po części artystycznej nastąpiła wspólna modlitwa. Wszyscy uczestnicy uroczystości łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Na koniec zaproszeni goście, przedstawiciele rodziców oraz nauczyciele usiedli do wspólnego stołu, aby spożyć symboliczne danie wigilijne – zupę grzybową. Jasełka zostały przygotowane przez wychowawczynie: klasy 1a –p. Renatę Klimek oraz 1b – p. Barbarę Stępnik, które serdecznie dziękują paniom: Małgorzacie Panek – Sojka, Ewie Więcek i Lucynie Wróbel za pomoc w dekoracji, panu Kamilowi Banasiowi za współpracę przy oprawie muzyczno - wokalnej, a także panu Pawłowi Pisarskiemu za pomoc w obsłudze sprzętu muzycznego. Część modlitewną poprowadził ksiądz Rafał Ciecieręga wraz z
p. katechetką Małgorzatą Kmieć, a przygotowaniem stołu zajęły się panie: Ewa Kmieć, Diana Dyda, Ewa Więcek oraz Agnieszka Deszcz.

To wigilijne spotkanie napełniło jego uczestników przyjaźnią i życzliwością oraz wprowadziło
w świąteczny nastrój.

R.Klimek, B.Stępnik