PSP 2 laureatem VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

13 grudniu 2016 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród laureatom VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Podczas gali, dyrektor szkoły Anna Fido, koordynator Małgorzata Gawlik oraz przedstawiciele Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka”-   Gabriela Basta, Kamila Jedynak, Szymon Bieś, Ernest Fido - odebrali z rąk podinsp. Krzysztofa Dymury Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie dyplomy oraz nagrodę.

W konkursie wzięło udział 450 szkół z województwa małopolskiego. Organizatorami tej akcji byli: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. "Dwójka" pokonała wielu rywali i odebrała nagrodę oraz dwa grawerowane dyplomy - za zajęcie siódmego miejsca wśród małopolskich szkół oraz za zajęcie pierwszego miejsca i specjalne wyróżnienie wśród szkół powiatowych.

Na gali finałowej gościli między innymi: insp. Paweł Dzierżak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, mł. insp. Maciej Rymar Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, podinsp. Krzysztof Dymura Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Pan Marek Dworak Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jarosław Sady Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy gratulowali zwycięzcom, ale też podkreślali przede wszystkim ważność podjętych działań i ideę noszenia odblasków.

Podsumowanie akcji połączone było z występem popularnego zespołu „Demono"

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Krzysztofowi Kaczmarskiemu za zorganizowanie przejazdu do Krakowa, Rodzicom, instytucjom i organizacjom, którzy wsparli nas w podejmowanych działaniach oraz Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej za owocną współpracę.

M. Gawlik