Akcja edukacyjna „Twoja krew, moje życie”

Narodowe Centrum Krwi wraz z Ministerstwem Zdrowia zaprosiły szkoły do współuczestniczenia w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej. Celem akcji jest kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów oraz obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi. Organizatorzy akcji chcą poprzez dzieci i młodzież, dotrzeć do rodziców, a nawet całych rodzin.

Nasza szkoła odpowiedziała na apel i na godzinach wychowawczych nauczyciele poszczególnych klas przeprowadzili zajęcia "Dlaczego powinniśmy oddawać krew?" . Organizatorzy akcji zapewnili uczestnikom programu , scenariusz zajęć, ulotki edukacyjne, list z apelem do rodziców oraz film "Łączy nas krew, która ratuje życie". Uczniowie otrzymali również ołówki z logo akcji.

Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi-klasy 1-3

Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi-klasy 4-6