Wizyta świętego Mikołaja w szkole

Szóstego grudnia naszą szkołę miał odwiedzić święty Mikołaj. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej. Niestety Mikołaj wysłał tylko list z życzeniami dla wszystkich i informacją, że nie dojedzie z prezentami, bo go zamieć śnieżna zatrzymuje, a renifery nie chcą go słuchać. Szczególnie Rudolf stroi fochy i żąda słodkości za ciągnięcie ciężkich sań. Nagle rozległ się głośny dzwonek, to Święty jednak zdążył (na pewno przekupił renifery cukierkami).

Mikołaj zapytał wszystkie dzieci czy dostały już prezenty. Obiecał, że dowiezie upominki dla tych, którzy jeszcze ich nie otrzymali. Powiedział, że tym razem przybył ze specjalna misją i prezentami dla nauczycieli. Wszystkie prezenty pomagały pięknie pakować i przygotowywały elfy. Dla niegrzecznych nauczycieli, tych, którzy nie słuchali, przygotowane były rózgi. Mikołaj zwracał się do każdego po imieniu.

I tak: pani Ewa Więcek dostała puzzle z liczbami do układania z dziećmi. Klasa II a potwierdziła, że ich pani jest grzeczna. Jadzia Wróbel otrzymała mały globus, ponieważ jest związana z przyrodą. Globus posłuży jej do pokazywania kontynentów. Pani Basia Trzpit jest naszą szefową w SKO, dlatego odebrała skarbonkę. Będzie ona służyła przez długie lata. Lucyna Wróbel dostała liczmany, by mogła uczyć młodsze dzieci liczenia na konkretach. Pani Renata Klimek otrzymała bukiet warzyw – rzodkiewkę, koperek, cebulkę i pietruszkę. Pani Renatka dba o zdrowe żywienie siebie i swojej klasy. Święty Mikołaj obdarował panią Dorotę Gubernat – Mikos żółtym autobusem, ponieważ dowiedział się, że pani Dorotka organizuje po raz drugi zieloną szkołę. Janina Kwaśniak dużo pracuje ze swoja klasą na tablicy multimedialnej. Od Świętego otrzymał małą tabliczkę z rysikiem. Pani Jasia będzie mogła na niej pracować, gdy wysiądzie zasilanie w szkole. Justyna Wójtowicz otrzymała swoją ulubioną herbatkę owocową oraz drzewko, które będzie inspiracją, by mogła zasadzić drzewo przy nowym domu. Małgosia Kozaka dostała świecącą opaskę z uszami myszki Miki, by mogła ją nosić przez cały rok w sekretariacie i wprawiać w uśmiech rodziców, którzy przychodzą „załatwiać” bieżące sprawy. Renata Nadolska dostała pojemny portfel, by w nim trzymać pieniążki na wycieczki. Pani Małgorzata Panek – Sojka dostała piszczącą kolorową piłeczkę – będzie mogła jej używać zamiast gwizdka. Pan Zbyszek Soja odebrał od Mikołaja zestaw piłeczek pingpongowych do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego. Pani Gosia Gawlik otrzymała futerał na płyty CD z kolorową krówką na okładce – by wszystkie płyty świetlików były trzymane w jednym miejscu. Pani Teresa Giza odebrała od Świętego pieczątki – mogą posłużyć dzieciom na świetlicy. Katarzyna Pikul dostała pudełeczko z obrazkiem dziecka, a w środku grosik na szczęście – by szczęście jej nie opuszczało. Pani, która przygotowuje i kseruje dużo sprawdzianów z języka angielskiego dostała od Mikołaja już opracowany sprawdzian wraz z gumowym wężem – to Klara Wąż. Marzanna Pikul dostała notesik do notowania dobrych i złych zachowań swojej klasy. Diana Dyda otrzymała filcowe mikołajki przypięte do spinek. Ten prezent sprawił Świętemu dużo trudu, bo mikołajki nie chciały trzymać się spinek i Mikołaj musiał użyć super glue, by je przymocować. Przez to zabrudził sobie ręce klejem i był z tego powodu niezadowolony. Sławek Bator otrzymał kubeczek na gorącą czekoladę bądź kakao. Marta Smolicha dostała książeczkę z sentencjami i liczydło. Ponieważ Mikołaj nie dysponował dużą ilością pieniążków liczydło było tylko do sześciu koralików. Ewa Kmieć dostała przepięknej urody lustereczko i grzebień w różowym dziewczęcym kolorze, by zawsze wyglądała pięknie jak teraz. Mikołaj wie doskonale, że ksiądz Rafał Ciecieręga uwielbia pić kawkę. Dlatego sprezentował mu filiżankę na szybką kawusię przed lekcjami. Małgosia Kmieć dostała przepiękną książeczkę z sentencjami, by mogła się nimi kierować w życiu oraz, by czerpała z niej inspiracje do przyklejania mądrych myśli na tablicy z sercem – słowo dla ciebie.

Na koniec Święty Mikołaj przywołał do siebie panie dyrektorki - Anię i Małgosię. Ponieważ Mikołaj w tym roku miał ograniczony budżet - panie dostały po jednej czerwonej szpilce. To symbol, by były nadal eleganckie. Obie z radością wycałowały Mikołaja. Święty dostawał buziaki od wszystkich nauczycieli oraz na prośbę Mikołaja niektórzy z obdarowanych siadali mu na kolanach.

Nieobecni na akademii nauczyciele otrzymają od Mikołaja prezenty w późniejszym terminie. Kamil Banaś dostanie małe organki i śliniaczek dla synka. Agnieszka Śliwa otrzyma cukiernicę, by miała słodkie życie po ślubie. Kasia Liro niedawno została metodykiem, dlatego otrzyma terminarz nauczyciela, gdzie będzie mogła notować przyszłe spotkania. Marzena Rzepka dostanie bombonierkę z czekoladkami. Basia Stępnik otrzyma filiżankę na małe espresso. Wioletta Zych dostanie grę zręcznościową. Monika Guzik – Skirzyńska pudełeczko na płyty CD z różowym motylkiem. Piłeczki otrzymają wuefiści: Renata Świątkowaka-Wrona i Paweł Pisarski. Agnieszka Deszcz dostanie pudełeczko z namalowanymi wrzosami na drobiazgi związane z dekoracjami.

Nad całością imprezy czuwały Marzena Rzepka i Justyna Wójtowicz.

M. Rzepka,J.Wójtowicz