98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, którą przygotowali uczniowie klasy 4a i 4b pod kierunkiem wychowawców p. Małgorzaty Gawlik i
p. Katarzyny Pikul. 11 listopada obchodzimy jako najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Jest to dzień wyjątkowy, przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. Dyrektor szkoły Anna Fido, która przywitała przybyłych gości, rodziców i dyrektora ZOSiPu p. Mariana Gajdę. Następnie wygłosiła przemówienie, w którym przypomniała z jakiej okazji jest ta akademia. Kończąc swoje wystąpienia powiedziała" każdego roku przeżywamy tą uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo".

Uczniowie klas czwartych zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Uwagę przyciągała piękna dekoracja a akademię uświetniły okolicznościowe pieśni. Występ zakończył się brawami a Pani Dyrektor przekazała wszystkim występującym "małym aktorom", podziękowania za wspaniałą lekcję patriotyzmu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

M. Gawlik