Oferta Zielonej Szkoły 2017 dla klas I-III

Propozycja wyjazdu dzieci z klas I – III na Zieloną Szkołę „Zakopane 2017”

Uczenie się przez odkrywanie, przeżywanie i działanie

„Usłyszę- zapomnę, zobaczę- zapamiętam, zrobię- zrozumiem.”

Proponujemy państwu wyjazd dla uczniów klas I – III do Zakopanego na tzw. Zieloną Szkołę w terminie 29 maja – 02 czerwca 2017 roku. Uczniowie będą zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym „Limba” w Poroninie z trzema posiłkami dziennie /www.limba-poronin.pl/ W ramach wyjazdu uczniowie będą uczestniczyli pod okiem doświadczonego Przewodnika Tatrzańskiego w pieszej wycieczce górskiej na szlaku Poroniec Wierchy – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Małe Ciche , zwiedzą Zakopane gdzie wyjadą kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew i kolejką linową na Gubałówkę. W ramach programu edukacyjnego odbędą warsztaty w Regionalnej Izbie u Gąsienicy , gdzie zapoznają się z techniką wyrobu produktów regionalnych , a w Muzeum Tatrzańskim będą uczestniczyć w tzw. lekcji muzealnej. W ostatnim dniu odbędzie się rejs po jeziorze Czortyńskim , a uczniowie zapoznają się z pracą flisaków na przystani w Szczawnicy.

W czasie pobytu odbędą się liczne gry sportowe i zabawy edukacyjne, których zwycięscy otrzymają nagrody.

Celem Zielonej Szkoły jest prowadzenie zajęć edukacyjnych w warunkach pozaszkolnych ,poznanie kraju ojczystego, jego środowiska, tradycji, zabytków kultury i historii, wdrażanie do aktywnego wypoczynku, rozbudzanie ciekawości i chęci obserwacji, a także podnoszenie sprawności fizycznej. Ważnym celem wyjazdu jest wyrabianie nawyku samodzielności , zaradności i umiejętności zachowania się w sytuacjach problemowych.

Cena Zielonej Szkoły wynosi ok. 480 zł i obejmuje 4 noclegi, 3 posiłki dziennie, bilety wstępu do wszystkich miejsc objętych planem wyjazdu, bilety na kolejki, bilet na statek, dwukrotną obsługę przewodnika górskiego. Szczegółowy plan wyjazdu oraz dodatkowe informacje będą podane przez wychowawców klas I-III na spotkaniu z Rodzicami w dniu 24. 11.2016 r.

Zapisy chętnych dzieci odbędą się od 24 do 30 listopada 2016r. Przy zapisie dziecka konieczna jest wpłata zaliczki w kwocie 100 zł. Kolejnych wpłat będzie można dokonać w ratach lub w całości.

Serdecznie zapraszam

Organizator Dorota Gubernat Mikos