Mali projektanci mody odblaskowej

Uczniowie klasy V a na zajęciach technicznych zaprojektowali stroje odblaskowe, aby pokazać, że noszenie odblasków nie jest przykrym obowiązkiem. Po zakończeniu zadania każda z grup projektowych zaprezentowała swoje pomysły na forum klasy.

Projekty zostały zaprezentowane podczas apelu szkolnego, na którym Aleksandra Wąż szczegółowo omówiła wykonany przez jej grupę ubiór z elementami odblaskowymi. Powiedziała:

Jest to strój na krótkie, pochmurne, deszczowe i zimne jesienne dni, które zwykle nie zniechęcają do spacerów.   My mamy na to sposób ! Ten kolorowy strój rozweseli szare, ponure dni. Natomiast odblaskowe elementy stroju uczynią każdy spacer bezpiecznym. Ale przejdźmy do szczegółów.

Elementy odblaskowe umieszczone na kołnierzyku niebieskiego płaszcza mają nie tylko odblaskowy charakter ale również oświecają blaskiem piękną twarz modelki, która będzie nosiła ten wyjątkowy outfit. Odblaskowe rękawy pozwalają na to, aby zawsze i o każdej porze być bezpiecznym na drodze.

Strój uzupełniają bardzo stylowe spodnie w modne kwiaty, które ozdobione zostały przez odblaskowe paski, podkreślające smukłą sylwetkę modelki i sprawią że będzie jaśniejsza niż gwiazda na niebie.

Na pewno żaden chłopiec nie przegapi takiej odblaskowej dziewczyny. Jak widać modny strój można, a nawet trzeba łączyć z bezpieczeństwem na ulicy.

Dziewczyno!

Taki strój sprawi że będziesz zawsze błyszczała na drodze. Czyż nie sądzicie? Życie jest cenne chyba przyznacie, a na odblaski grosze wydacie.

Mam teraz dla was tę dobra radę: NOŚCIE ODBLASKI I ŚWIEĆCIE PRZYKŁADEM!

Moda odblaskowa stała się świetnym sposobem promocji idei akcji "Odblaskowa szkoła".

M. Gawlik