VII EDYCJA KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA” – podsumowana

W dniu 25 października podsumowaliśmy VII EDYCJĘ KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Zadaniem pedagogów jest zwracanie uwagi na to, że dzieci mają ustawowy obowiązek korzystania z elementów odblaskowych.

Na naszym apelu gościliśmy Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego i przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji Panią mł. asp. Agatę Bulwę. Na początku Pani Dyrektor Anna Fido powitała przybyłych gości i zwróciła uwagę na to, jak ogromne znaczenie dla życia ma bezpieczeństwo a uczniowie dzięki pracy i zaangażowaniu nauczycieli mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne zasady zachowania się na drodze.

W trakcie trwania konkursu „Odblaskowa Szkoła” w naszej szkole zorganizowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów spotkań, prelekcji, konkursów, zajęć i imprez

m. in. „Jabłko, czy cytrynka”, Happening ulicami miasta, Egzamin na wzorowego pieszego dla uczniów klas I. W trakcie spotkania pojawili się jeszcze inni goście odblaskowy Koziołek Matołek i Kubuś Puchatek.

W trakcie apelu rozdaliśmy nagrody w konkursach przeprowadzonych w ostatnim miesiącu:

• konkurs wiedzy BRD "Klasowy Mistrz BRD" - kl. II – VI,
  • konkurs plastyczny " Jestem widoczny" - kl. I - VI,
  • konkurs na najładniejszą Odblaskową Urodzinową Kartkę dla Kubusia Puchatka - klasy I - II,
  • konkurs na odblaskowe życzenia urodzinowe - kl. III.

Wręczanie nagród przez pana burmistrza, panią policjant i panią dyrektor przeplatane było atrakcjami. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn „Odblaskowej Szkoły” (własnego autorstwa). Uczennice z kl. V a zaprezentowały również projekty strojów odblaskowych, a na zakończenie zespół muzyczny zaśpiewał odblaskową piosenkę „Więc pamiętaj”.

Mamy nadzieję, że udział szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła" przyczyni się do

większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków. Podejmowane prze nas działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na drodze poprzez zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych nie kończą się wraz z finałem akcji, będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.

Koordynatorzy: M. Wódka, M. Gawlik