Odblaskowe życzenia oraz kartki urodzinowe dla Kubusia Puchatka

Świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas I - III do uczczenia 90 - tych urodzin Kubusia Puchatka, patrona Świetlicy Szkolnej.

Klasy I i II miały wykonać odblaskowe kartki urodzinowe dla Kubusia, zaś klasy III - odblaskowe życzenia urodzinowe. Ktoś mógłby zapytać - czemu odblaskowe? Ponieważ, choć jest to miś o małym rozumku, wie że bezpieczeństwo jest najważniejsze. 12 października członkowie SKB odwiedzili te klasy, które przygotowały życzenia i kartki urodzinowe . W rolę Kubusia Puchatka wcielił się Kacper Wąż a Tygryska - Paulina Zachara. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody podczas uroczystego apelu.

Na przerwach, sam "Kubuś" w Stumilowym lesie czytał swoje przygody. W tym dniu nie tylko Puchatek był odblaskowy, ale i klasy które chciały posłuchać przygód misia o małym rozumku musiały być ubrane odblaskowo.

Odblaskowy Kubuś Puchatek, obok którego nie da się przejść obojętnie, to część szkolnej kampanii promującej bezpieczeństwo na drodze pt. „Odblaskowa Szkoła”, realizowanej na terenie Województwa Małopolskiego, pod patronatem m. in. Małopolskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Małopolskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask, w jakiejkolwiek formie, zapewni nam widoczność podczas nadchodzących jesiennych i zimowych dni.

M.Gawlik