Dzień Nauczyciela

Dnia trzynastego października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak każdy z nas wie, ten dzień jest pamiątką ważnego wydarzenia w dziejach szkolnictwa, czyli utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, będącej odpowiednikiem współczesnego ministerstwa edukacji.  Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że utworzenie takiego nadrzędnego organu to polski wynalazek wyprzedzający inne kraje europejskie i stawiający Polskę w rzędzie czołowych państw niosących idee oświeceniowe będące zwiastunem powstawania nowoczesnych społeczeństw. Dziś ten dzień nazywany jest popularnie dniem nauczyciela i słusznie jest uznawany za święto wszystkich pracowników edukacji. Zaznaczyć jednak trzeba, że jest to święto ważne nie tylko dla wszystkich rodzajów nauczycieli. To ważne święto dla każdego obywatela, ponieważ bez edukacji nie ma mądrych ludzi, bez mądrych ludzi nie ma postępowych narodów i społeczeństw, a bez takich społeczeństw nie ma mowy o świetlanej przyszłości kogokolwiek.

Uroczystość w dąbrowskiej dwójce rozpoczęły przemowy Dyrekcji i przybyłych gości, potem nastąpiło uroczyste wręczanie tegorocznych Nagród Dyrektora dla szczególnie zasłużonych pracowników naszej szkoły. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele: p. Agnieszka Deszcz, p. Diana Dyda, p. Janina Kwaśniak, p. Renata Nadolska, p. Marzanna Pikul, p. Lucyna Wróbel, p. Justyna Wójtowicz, p. Barbara Stępnik, p. Wioletta Zych, p. Małgorzata Gawlik, p. Ewa Więcek, otrzymali również pracownicy obsługi: p. Janina Skrzyniarz, p. Maria Pagos, p. Marta Wybraniec, p. Andrzej Bieś. Pan Burmistrz przyznał Nagrodę Burmistrza Pani Dyrektor Szkoły Annie Fido, zastępcy dyrektora p. Małgorzacie Wódka, p. Renacie Klimek, p. Dorocie Gubernat Mikos, p. Klarze Wąż, p. Ewie Kmieć. Wyznacznikiem było zaangażowanie, czas poświęcany pracy, wyniki podopiecznych oraz efekty. Następnie wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i wychowawców klas szóstych oraz nauczycieli muzyki. Obok poważnych podziękowań były też inscenizacje - np. jak "ugotować" ucznia, chóralnie odśpiewany pean na cześć ciała pedagogicznego w rytmie latynoamerykańskim, a także mini gala oskarowo- czekoladowa. Wszyscy opuścili salę gimnastyczną w wyśmienitych nastrojach, a nam pozostaje życzyć wszystkim nauczycielom satysfakcji z pracy, ciekawych wyzwań i...grzecznych uczniów!

S.Bator

Życzenia nadesłane przez: