^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Wycieczka klasy 5a, 6a do Krakowa

W dniu 6 października uczniowie klas 5A i 6A uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, która była jednym z punktów realizowanego projektu „Górą sport i rekreacja” dofinansowanego ze środków Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

W pierwszym z wymienionych miejsc dzieci miały okazję obejrzeć wystawę pt. „Wokół koła” Wystawa złożona była z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów.  Stanowiska, choć tematycznie dotyczyły różnych dziedzin nauki i życia, wiązały wspólny kształt, jakim jest koło. Można więc było samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym. Uczniowie bawili się doskonale, szczególnym zainteresowanie cieszyły się kule podnoszone siłą powietrza.

Chłopcy i dziewczęta zwiedzali również wystawę pod nazwą „Motokultura”, która poświęcona była tematyce motoryzacyjnej obrazującej  rozwój motoryzacji w Polsce. Uczniowie byli bardzo zdziwieni, a niektórzy nie mogli wprost uwierzyć jakimi pojazdami jeździli ich dziadkowie i zupełnie jeszcze niedawno ich rodzice.

Klasy 5A i 6A uczestniczyły również w zajęciach warsztatowych pt: „Czarne czy czerwone pomidory”. Na lekcji uczniowie zobaczyli w jaki sposób kolorowe światło zmienia wygląd przedmiotów. Dowiedzieli się również jak powstaje cień i czy zawsze jest on czarny.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, a ściślej- Podziemia Rynku. Podziemna ekspozycja prezentowała nie tylko bogatą historię Krakowa, ale też związki, jakie łączyły to miasto z najważniejszymi w średniowiecznej Europie ośrodkami handlu i kultury. Szlak turystyczny w Rynku Podziemnym wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych, takich jak: Kramy Bolesławowe, Kramy Bogate, Waga Wielka i Sukiennice. Wycieczka w podziemiach dała możliwość podziwiania odnalezionych skarbów i poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa.

Mimo napiętego programu wycieczki uczniowie zdążyli jeszcze nakarmić krakowskie gołębie, czemu sprzyjała chłodna, ale bardzo słoneczna pogoda.

Zapraszamy do galerii.

Galeria

K.Wąż, D.Dyda

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.