VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zakończony sukcesem

30 września bieżącego roku szkolnego nasza szkoła wzięła aktywny udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, przeprowadzając egzamin wśród uczniów kl. 4 – 6. Uczniowie w większości pozytywnie zdali egzamin, otrzymując odznakę EKSPERCKĄ. Następnie dziecięca komisja egzaminacyjna w składzie: Gabriela Morawiec i Julia Lamch – wyszła do miasta. Dziewczynki miały okazję przeegzaminować chętnych przechodniów oraz pracowników urzędów. Odzew ze strony dorosłych w większości był pozytywny. Egzaminowani dorośli pokazali uczniom, iż tabliczka mnożenia jest potrzebna i zapada głęboko w pamięć. Tydzień z tabliczką mnożenia został podsumowany krótkim apelem, na którym dziewczynki pokazały jak można jednocześnie ćwiczyć ciało i umysł, skacząc na skakance i wykonując na głos działania tabliczki mnożenia. Uczniowie zostali zapoznani z ciekawym filmikiem, który pokazał inny sposób na szybką naukę tabliczki mnożenia. Chór, włączając społeczność szkolną, zaśpiewał rytmiczną i ciekawą piosenkę o TABLICZCE MNOŻENIA.

Za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji dziękuję paniom od matematyki, pani pedagog Marzenie Rzepce, p. Monice Guzik-Skirzyńskiej oraz p. Kamilowi Banasiowi.

koordynator akcji p. Wioletta Z.