Spotkanie z Panią Ewą Chotomską

W dniu 30 września 2016r. uczniowie klas 3b i 3e odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie spotkały się z Panią Ewą Chotomską znaną jako Ciotka Klotka z telewizyjnego programu pt.,,Tik - Tak”. Pani Ewa Chotomska to również znana pisarka, scenarzystka programów dla dzieci /m.inn. Tik –Tak, Budzik, Domowe Przedszkole/, autorka licznych tekstów piosenek dla dzieci oraz założycielka znanego dziecięcego zespołu Fasolki.

Gość w barwny i wesoły sposób opowiadał o swojej pracy w telewizji, pisaniu tekstów do piosenek, o bohaterach swoich książek. Autorka recytowała fragmenty swoich wierszy, zadawała zagadki – rymowanki za odgadnięcie których, uczniowie otrzymywali słodką nagrodę oraz zapraszała do wspólnego śpiewu znanych dzieciom piosenek. Chętnie odpowiadała na dziecięce pytania, pozowała do wspólnych zdjęć oraz cierpliwie podpisywała autografy.

Spotkanie z Panią Ewą Chotomską upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

L.Wróbel, M.Panek-Sojka