V Powiatowy Turniej Ekologiczny

EKOGALA2024

29 maja w naszej szkole odbył się V Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala”. W ramach tego turnieju odbyły się dwa konkursy: konkurs wiedzy ekologicznej skierowany dla uczniów klas VII -VIII oraz konkurs plastyczno-techniczny w dwóch kategoriach: kategoria I - dla uczniów klas IV-VI oraz kategoria II - dla uczniów klas VII-VIII.
W konkursie wiedzy wzięło udział 26 uczestników z 9 szkół tj. SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Nieczajnie Górnej, SP w Smęgorzowie, SP w Zabrniu, SP w Laskówce Chorąskiej, SP w Radgoszczy oraz SP w Luszowicach.
Oto wyniki tego konkursu:
I miejsce - Adam Ciąbor – SP w Nieczajnie Górnej
II miejsce – Błażej Surowiec – SP w Laskówce Chorąskiej
III miejsce - Tymoteusz Piekielniak – SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Celem konkursu plastyczno-technicznego było upowszechnienie idei upcyclingu. Zadaniem uczestników było wykonanie nowego i przydatnego przedmiotu z niepotrzebnych rzeczy, a następnie wysłanie organizatorom od 1 do 5 zdjęć wykonanego przedmiotu. Podczas oceny prac brane były pod uwagę: dobór materiałów, sposób wykonania, estetyka oraz ich walory użytkowe.
Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria klas IV -VI
I miejsce - Varvara Nechypurenko -SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – Dominik Szczebak – SP w Nieczajnie Górnej
III miejsce – Magdalena Tąbor – ZSP w Słupcu
Kategoria klas VII -VIII
I miejsce – Wiktor Sas – SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – Daria Nowak – SP w Nieczajnie Górnej
III miejsce – Maria Skrzek – SP w Radgoszczy
Nagrody laureatom wręczali: dyrektor szkoły SP nr 2 Pani Anna Fido, reprezentująca starostę dąbrowskiego Pani Dagmara Jedynak oraz wiceburmistrz Pan Stanisław Ryczek.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i zachęcanie dzieci do udziału w konkursie.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Staroście Dąbrowskiemu Panu Lesławowi Wieczorkowi oraz Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Panu Krzysztofowi Kaczmarskiemu za ufundowanie cennych nagród.