^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Rozpoczęcie Realizacji Projektu „Europa i Ja" w Naszej Świetlicy - Pierwsze Zadanie Zrealizowane z Sukcesem!

EuropaiJa

Z przyjemnością informujemy, że nasza świetlica rozpoczęła realizację zadań w ramach ogólnopolskiego Projektu „Europa i Ja”. Głównym celem tego innowacyjnego przedsięwzięcia jest przybliżenie wiedzy dzieciom na temat wybranych krajów europejskich.
W ramach projektu stawiamy sobie kilka kluczowych celów. Po pierwsze, chcemy rozbudzić zainteresowania młodego pokolenia tematyką związaną z krajami europejskimi. Po drugie, pragniemy wzbogacić wiedzę uczniów na temat konkretnego państwa, aby poszerzyć ich horyzonty i zrozumienie różnorodności kulturowej Europy. Wprowadzamy również wartości takie jak szacunek wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji, a także kształtowanie odpowiedzialności za powierzone zadania.
Jednym z istotnych elementów projektu jest integracja zespołu świetlicowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Wierzymy, że nauka przez zabawę to efektywny sposób przyswajania wiedzy, dlatego też stawiamy na kreatywne metody edukacyjne.
W tym roku naszym głównym celem jest poznanie i zgłębienie tajemnic jednego z fascynujących krajów europejskich – Włoch. Projekt zakłada, że uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy i odkryją uroki włoskiej kultury, historii oraz tradycji.
Jesteśmy pewni, że ta inicjatywa przyczyni się do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów, dostarczając im nie tylko wiedzy, ale także rozwijając umiejętności społeczne i kreatywność. Cieszymy się, że możemy być częścią tego inspirującego projektu „Europa i Ja”.
Dodatkowo, z radością informujemy, że już zrealizowaliśmy pierwsze obowiązkowe zadanie w ramach Projektu "Europa i Ja". Zadanie to polegało na napisaniu i wysłaniu kartki z pozdrowieniami z naszej miejscowości do uczniów z innych regionów, uczestniczących w projekcie.
W ten sposób chcieliśmy podzielić się nie tylko informacjami na temat naszego miasta, ale także przekazać ciepłe i serdeczne pozdrowienia. Ta wymiana kartek stanowiła doskonałą okazję do budowania więzi między uczniami z różnych części kraju oraz do dzielenia się różnorodnością naszej lokalnej społeczności.
Jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi do dalszej realizacji zadań w ramach projektu, aby jeszcze bardziej wzbogacić doświadczenia naszych uczniów i utrwalić wartości kulturowe Europy. Dziękujemy dyrekcji za wsparcie i możliwość uczestnictwa w tej inspirującej inicjatywie!
Nauczyciele świetlicy
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.