Zajęcia w „Graciarni”

graciarnia23We wtorek odbyło się spotkanie w Szkolnym Klubie Gier Planszowych w wyjątkowej atmosferze. Oprócz stałego repertuaru gier i bywalców, którzy już sami ku zachwytowi rozkładali gry i nie potrzebowali wsparcia merytorycznego – przedstawiciele klas piątych i szóstych podjęli się zrozumienia i opanowania zasad do monumentalnej strategicznej gry o charakterze wojennym: Conquest of Empires. Ta wielka gra, która po rozłożeniu zabiera swoją powierzchnią trzy standardowe stoły, jest świetną symulacją w warunkach szkolnych ekspansji rzymskiego imperium. Omówienie zasad trwało około 30 minut, natomiast przez resztę zajęć uczniowie wdrażali się wykonując po kolei kolejne fazy każdej tury. Następnym razem już od razu zasiądą do pełnej rozgrywki, aby po jakimś czasie wprowadzać stopniowo elementy symulujące politykę Senatu. Było bardzo wiele emocji; prowadzący niemal stracił głos, ale było warto, ponieważ taka rozrywka to świetne powtórzenie lekcji historii i utrwalenie nie tylko podstawowych wiadomości o starożytnym Rzymie, ale tez zapoznanie z mapą śródziemnomorskiego świata sprzed dwóch tysięcy lat. Następnym razem zostanie innej grupie klubowiczów wytłumaczona kolejna nieznana im jeszcze gra. Nie możemy się doczekać!