Święto Polskiej Plastyki i Muzyki na świetlicy szkolnej

swieto Polskiej Plastyki i Muzyki

Święto Polskiej Plastyki i Muzyki na świetlicy szkolnej. Odwiedził nas Pan Łukasz, który jest absolwentem naszej szkoły. Nasz gość pokazał nam trzy instrumenty i omówił ich budowę oraz sposób grania na nich. Dowiedzieliśmy się jakie brzmienia można wydobyć m.in. z akordeonu. Mieliśmy test znajomości polskich piosenek ludowych, po czym wspólnie zaśpiewaliśmy niektóre z nich. Usłyszeliśmy również utwór polskiego kompozytora XIX w. - "Prząśniczkę" Stanisława Moniuszki Na koniec naszego spotkania uczniowie skomponowali własny utwór, który Pan Łukasz nam później zagrał. Nasi uczniowie tworzyli również prace plastyczne dowolnymi metodami.
A. Augustyńska, R. Klimek, R. Wrona