BROADEN YOUR MIND 2023!

BROADEN YOUR MIND 202312 maja bieżącego roku odbył się piąty finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Broaden Your Mind pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Pana Lesława Wieczorka. Celem konkursu jest propagowanie uczenia się języka angielskiego, motywowanie do rozwijania zainteresowań uczniów oraz promowanie zdrowej rywalizacji. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 30 uczestników wyłonionych w pierwszym etapie konkursu przeprowadzonym w 11 szkołach Powiatu Dąbrowskiego. Uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami językowymi, które zaprezentowali podczas rozwiązywania testu zawierającego czytanie ze zrozumieniem oraz różnorodne struktury leksykalno-gramatyczne. Konkurs Broaden Your Mind, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Tytuł laureata uprawnia do dokonania wpisu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie ucznia oraz umożliwia zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 oraz organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Staroście Dąbrowskiemu Panu Lesławowi Wieczorkowi za ufundowanie nagród, wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom gratulujemy wysokich wyników, a oto lista zwycięzców:

I miejsce i tytuł laureata
CHRISTIAN SZOSTOK - SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce i tytuł laureata
OLIWIA SZLOSEK - SP w Zalipiu
III miejsce i tytuł laureata
ex aequo
PATRYK MAREK - SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
VIVIENNE MAIWALD - SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyróżnienie otrzymali:
WIKTOR BOGACZ - SP w Zarzeczu Dużym
MICHAŁ ZIĘBA - SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.