Dzień czekolady

dzien czekolady

Ta tabliczka pilnie zerka
na każdego spod sreberka.
Może gorzka być lub mleczna,
biała, deserowa, ale zawsze jest bajeczna!
Z orzechami lub nadzieniem
rządzi naszym podniebieniem.
Czy już wiecie co to?
To CZEKOLADA!
Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie, przez najmłodszych i tych nieco starszych. Uwielbiana, doceniania za swoje walory smakowe i właściwości czekolada obchodzi także swoje święto.
Dzień czekolady przypada aż kilka razy do roku. W Polsce DZIEŃ CZEKOLADY obchodzimy właśnie dziś, 12 kwietnia. Czekolada poprawia nastrój, relaksuje, jednocześnie dodaje energii, zawiera witaminy A, E oraz z grupy B, a także magnez, cynk, potas, żelazo i kwas foliowy. Dzisiejszy Czekoladowy Dzień to okazja, aby nie tylko dobrze się bawić, ale także zdobyć wiedzę i bezkarnie podjeść ulubionych smakołyków. Na początek przedszkolaki dowiedzmy się skąd pochodzi czekolada? Ze sklepu, z fabryki, a może jeszcze dalej? Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Następnie dzieci uczestniczyły w czekoladowej zabawie. Po czym nastąpiła degustacja i rozpoznawanie różnych rodzajów czekolady. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować czekolady do picia. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień.