„Uczniowie klasy IV a biorą udział w kampanii edukacyjnej Kampania Kolejowe ABC II i przedstawiają bezpieczeństwo na kolejach w swoich pracach plastycznych”

kolejoweabc4a

Uczniowie z klasy IV a wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Kampania Kolejowe ABC II”, zainicjowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Celem programu edukacyjnego jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na temat zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów i dostarczenie informacji na temat właściwych sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież mają szansę nauczyć się, jak bezpiecznie poruszać się na terenach kolejowych, co przyczynia się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa w kraju.
W ramach kampanii, uczniowie z klasy IV a wykonali trzy prace plastyczne, w których każda grupa chciała przedstawić bezpieczeństwo na kolei w sposób kreatywny i przystępny dla rówieśników. W każdej pracy poruszono kwestie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz przypomniano o konieczności zachowania ostrożności. Te kwestie są szczególnie ważne dla dzieci, które często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń związanych z ruchem kolejowym. Super, że uczniowie zaangażowali się w promowanie bezpieczeństwa na kolejach.
M.Gawlik