Rozbudzić opowieścią miłość do małej ojczyzny ZAJĘCIA REGIONALNE w klasie I B

slawekregionalizm

W roku szkolnym 2022/2023 jak co roku w klasach pierwszych odbywa się cykl zajęć związanych z historią Dąbrowy Tarnowskiej i legendami. Prowadzący łączy przekaz historyczny poprzez lekcje literacko – historyczne; zapoznaje dzieci z historią regionu i dzięki wspólnemu odczytywaniu lub opowiadaniu legend dotyczących Dąbrowy Tarnowskiej i okolic uczy miłości do ziemi rodzinnej.
Prowadzący zajęcia w stroju historycznym opowiadał w ubiegłym tygodniu legendy dąbrowskie i przybliżał realia życia średniowiecznego w klasie IB. Zainteresowanie było ogromne – dzieci bardzo chciały potrzymać prawdziwy miecz w rękach, sprawdzały jego ciężar, uczyły się krzesać ogień za pomocą krzesiwa i poznawały szczegóły stroju średniowiecznego. Godzina minęła niezwykle szybko. Ciekawi jesteśmy, czy milusińscy w domach potem coś wspominali o pierwszym proboszczu dąbrowskim, rycerzu Janie Ligęzie czy o figurze Matki Bożej, która pamięta początki naszej osady?