Spotkania z tradycją i historią regionu

spotkanie zt tradycjaUczestnicy zajęć dodatkowych Spotkania z tradycją i historią regionu udali się na Miejsce Pamięci Narodowej jakim jest lasek w Danielniku. Na skraju lasku w lipcu 1944 roku z rąk własowców i grupy SS zginęli mieszkańcy Ujścia Jezuickiego.
Jak wspominali świadkowie tych wydarzeń droga z Gręboszowa do Dąbrowy Tarnowskiej naznaczona była krwią torturowanych i powiązanych drutem kolczastym mężczyzn.
Minutą ciszy i modlitwą uczciliśmy pamięć pomordowanych bohaterów, uczniowie z szacunkiem i w zadumie uporządkowali teren wokół pomnika. Nasze spotkanie zakończyliśmy w pięknym ogrodzie państwa Turczów, gdzie częstowaliśmy się ciastkami i herbatą oraz podziwialiśmy piękne kompozycje roślin ozdobnych.

D.Pikul