Próbna ewakuacja w szkole 2022

ewakuacja22 września 2022 r. w godzinach porannych w naszej szkole nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynkach musieli go niezwłocznie opuścić. Wszyscy udali się na miejsce zbiórki. Pani Dyrektor Anna Fido po odebraniu raportów od nauczycieli i zgłoszeniu meldunku nadzorującym strażakom zakończyła próbną ewakuację. Akcję nadzorowali st. kapitan Daniel Misiaszek oraz kapitan Maciej Soja z Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Aby ewakuacja przebiegała bezpiecznie, ważne jest stworzenie w szkole odpowiednich warunków techniczno - organizacyjnych. Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

M.Gawlik