^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

„Jabłko czy cytryna”

jablkoczycytrya22

21 września 2022 r. dąbrowscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2
w Dąbrowie Tarnowskiej kolejny już raz prowadzili działania prewencyjne pod hasłem „Jabłko czy cytryna”. W akcji uczestniczyli i aktywnie pomagali - Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z inspektor Starostwa Powiatowego Sylwią Ziemian oraz rzecznik prasowy dąbrowskiej policji – st. asp. Ewelina Fiszbain. Funkcjonariusze
z drogówki sprawdzali czy kierowcy poruszający się ulicą Sucharskiego nie łamią przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klasy 6 c dzielnie im pomagali. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem tych kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami. Natomiast kierowców, do których mieli zastrzeżenia częstowali cytryną. Podczas akcji wyjątkowo tylko dzisiaj zamiast mandatu kierujący mógł mieć kwaśną minę.
Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą ale z uśmiechem na twarzy przyjmowali plastry kwaśnego owocu i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Akcja „Jabłko-cytryna” zorganizowana została w ramach „Odblaskowej szkoły” i Europejskiego Tygodnia Mobilności.
W związku z tym we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pn. „ROAD SAFETY DAYS”. Działania mają na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach.
M. Gawlik, P. Mikos, K. Wajda
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.