^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Blogi klas 1-3

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Opieka stomatologiczna

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Pierwsze zajęcia przyszłych pierwszoklasistów za nami :)

Rozpoczęcie nauki w szkole, jest dla każdego dziecka nie tylko czymś ciekawym, ale przede wszystkim czymś nowym. Dziecko wkracza w nowy etap swojego życia. Trzeba dołożyć wszelkich starań by dzieci chętnie przychodziły do szkoły, były radosne, zadowolone, pełne optymizmu. Natomiast rodzicom należy pokazać szkołę jako miejsce bezpieczne, twórcze, odpowiednio przystosowane dla ich pociech.

Pragniemy, aby efektem naszych działań było postrzeganie przez dziecko szkoły, jako miejsca, do którego będzie chodziło z przyjemnością, zainteresowane nowym otoczeniem i różnorodnymi wyzwaniami. Miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwijania talentów i zaspokajania nieustającej ciekawości świata i ludzi, wspaniałą przygodą, w której dziecku towarzyszą rodzice i nauczyciele wspólnie dbający o jego rozwój.

Aby zachęcić potencjalnych uczniów do nauki w naszej szkole i ułatwić im start w uczniowskie życie,
w dniu 8 czerwca ruszyły pierwsze zajęcia zapoznawcze z wychowawcami.

Pierwsza lekcja została przygotowana przez przyszłych wychowawców : p. Justynę Wajdę, p.Renatę Klimek oraz p. Teresę Gizę. Dzieci przyszły wraz z rodzicami, aby w wesołej przyjaznej atmosferze spędzić popołudnie i lepiej poznać swoich przyszłych kolegów, nauczycieli oraz szkołę. Czekało na nich wiele atrakcji: mieli okazję nauczyć się piosenek, wykonać doświadczenia chemiczne, brać udział w zajęciach
z wykorzystaniem TIK , uczestniczyć w zabawach zręcznościowych itp.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe balony oraz różdżki spełniające życzenia.

 

J.Wajda, R.Klimek, T.Giza

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.