Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole.

dzien zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tegoroczne hasło przewodnie"Nasza planeta, nasze zdrowie" zwraca uwagę na to, że żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie, zależy od nas. Aby przesłanie hasła.przewodniego utrwaliło się w pamięci dzieci, na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawia prac uczniów klas. 7b. i 7d, które skłaniają do refleksji nad kondycją naszej planety i informują o tym, jak chronić ją i nasze zdrowie.
Ważnym przedsięwzięciem związanym z obchodami tego dnia była promocja zdrowej, nieprzetworzonej żywności. Przez kilka dni na przerwach rozdawane były owoce, warzywa, i zdrowe kanapki
wykonane na lekcjach techniki przez uczniów klas piątych.
Pamiętajmy jednak, że o planetę i o zdrowie należy dbać cały rok.
M.Gawlik, J.Wróbel, D.Wielgus