Muzealna lekcja patriotyzmu klas 2c i 3a - Poznaj Polskę

15 grudnia klasy 2c i 3a pod opieką swoich pań wychowawczyń p. Lucyny Wróbel i p. Justyny Wajdy wraz z p. Klarą Wąż i p. Dianą Dydą udały się na Muzealną lekcje patriotyzmu w ramach projektu Poznaj Polskę.
W godzinach porannych klasy udały się do Krakowa w celu zwiedzenia Muzeum Lotnictwa. Nie sposób wymienić listę eksponatów jakie mieliśmy okazję podziwiać : samoloty, szybowce, motoszybowce, śmigłowce, a także rakiety systemów przeciwlotniczych. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologii oraz warsztaty, podczas których każdy uczestnik wykonał własną torbę na zakupy z symbolem Starożytnego Egiptu.
Po skończonych zajęciach udaliśmy się do Galerii Sztuki Polskiej XIXw. w Sukiennicach. Z balkonu Sukiennic podziwialiśmy rozciągający się widok na rynek. W godzinach wieczornych spacerowaliśmy wzdłuż jarmarku świątecznego oraz udaliśmy się na ciepły posiłek do Restauracji Invito. To był dzień pełen niespodzianek i wrażeń.
Szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 4996,00 zł. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 6245,00 zł.
Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

poznaj polske

K.Wąż, D.Dyda, L.Wróbel, J.Wajda